Ogłoszenia parafialne z 4 czerwca 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego
 • wtorek:
  • od godz. 17.00 zapraszamy na wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania plastyczne otwarte dla wszystkich, uczące zwł. techniki linorytu.
 • środa:
  • godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, którą my będziemy świętować w najbliższą niedzielę
 • sobota:
  • od godz. 15.00 do 18.00 przedwakacyjne spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów. Rozpoczęcie przy klasztorze Marias Minde. Więcej informacji na stronie.
  • od godz. 19.00 możliwość spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim
 • niedziela – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  • godz. 11.00 – wspólna uroczysta Msza św. dla całej parafii na Museplassen ( przed Muzeum) a następnie procesja do 4 ołtarzy. Zakończenie w kościele. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 12.00 oraz o 15.00, będzie tylko Msza św. wieczorna o godz. 19.30 oraz Msza św. o godz. 18.00 w j. angielskim)

Niech nasze uczestnictwo, zarówno w Mszy św. jak i całej procesji będzie świadectwem naszej wiary.

Jako polska grupa przygotowujemy 4 ołtarz, który będzie pomiędzy kościołem a szkołą.

W czasie procesji poniesiemy feretron Matki Bożej Częstochowskiej oraz feretron Matki Bożej Fatimskiej. Dlatego prosimy o zgłaszanie się Panów do niesienia feretronu Matki Bożej Częstochowskiej jak i baldachimu od 3 do 4 ołtarza. Również 2 chętnych Panów prosimy o pomoc w niesieniu nagłośnienia. Natomiast Panie prosimy o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt po Mszy św.

Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych.

3. Podziękowanie za II majowy festyn rodzinny

Cieszymy się bardzo licznym uczestnictwem w II majowym festynie rodzinnym. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkich osobom które się zaangażowały, a było to bardzo wiele osób. Dziękujemy osobom przygotowującym liczne zabawy dla dzieci, osobom przygotowującym plac i zadaszenie jak i osobom , które zatroszczyły się o stronę kulinarną festynu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się – Bóg zapłać.

Z składanych ofiar podczas festynu chcemy zakupić solidny i duży namiot (8m x 3m). Nie mamy jeszcze wystarczającej kwoty, więc jeśli ktoś może wesprzeć ten zakup to prosimy o wpłatę na nasze konto, vippsem lub gotówką. Z góry dziękujemy.

Zdjęcia z tego wydarzenia możeć zobrczyć w naszej galerii.

4. Zapisy na katecheze

Rodziców przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapisanie dzieci do przygotowania do I Komunii św. (dotyczy dzieci urodzonych 2016 r. lub starszych) oraz do Bierzmowania (dotyczy młodzieży klas 8 lub starszych). Więcej informacji na naszej stronie. Jes również możliwość uczestnictwa w katechezie w j. norweskim Więcejinformacji na stronie parafii.

5. Osoba grająca na gitarze

Gdyby była osoba grająca na gitarze i mogąca zaangażować się podczas Mszy dla dzieci, po wakacjach w niektóre soboty o 16.00 to prosimy o kontakt z nami księżmi.

6. Trwajcie w miłości

Na stoliku znajduje się dwumiesięcznik Trwajcie w miłości. Można bezpłatnie zabrać do przeczytania. Zachęcamy, aby po przeczytaniu przekazać znajomej osobie zachęcając do przeczytania. I zachęcamy, aby sięgać do prasy katolickiej, czy też zachęcać innych. Dziękujemy p. Ewie za zamówienie czasopisma.

7. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączacie się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy za kwiaty do feretronu Matki Bożej. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577