Ogłoszenia parafialne z 4 lutego 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy V niedziele zwykłą w ciągu roku.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu przygotowały kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Agaty
 • wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy
 • środa:
  • godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci pół godziny wcześniej (o 15.30) na wspólną próbę spiewu z schola dziecięcą.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • niedziela – VI niedziela zwykła w ciągu roku. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

Przyszłą niedziela to Światowy Dzień Chorych. Naszą modlitwą chcemy objąć wszystkich chorych, cierpiących.

3. Rekolekcje Wielkopostne

Zbliża się czas Wielkiego Postu, który w tym roku rozpoczynamy w Kościele 14 lutego. Już dzisiaj zapraszamy na wielkopostne rekolekcje w j. polskim, które rozpoczną się 17. lutego i potrwają do środy 21 lutego. Szczegółowe informacje są już na naszej stronie oraz plakatach. Rekolekcje, w oparciu o słowa: „Trwajcie mocni w wierze” poprowadzi ks. dr Grzegorz Śmieciński, liturgista i proboszcz parafii MB Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych w archidiecezji katowickiej. Obejmijmy modlitwą Ks. rekolekcjonistę , prosząc o owocne przeżycie rekolekcji dla nas. Zaplanujemy też swój czas, aby wziąć udział w tych ćwiczeniach duchowych.

4. Spotkanie dla ministrantów

Spotkanie dla ministrantów i tych którzy ministrantami chcieliby zostać, odbędzie się 14 lutego od godz. 17.00. Więcej informacji na stronie oraz zostało wysłanych do rodziców ministrantów.

5. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie. Katecheza w j. norweskim rozpocznie się 19 lutego. Więcej informacji również na stronie.

6. Msza św. dla Seniorów

W każdy poniedziałek o godz. 11.00 jest Msza św. dla Seniorów w j. norweskim. Po Mszy św. wspólna kawa. Więcej informacji na stronie.

7. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy angażujecie się w liturgie Mszy św. oraz podejmujecie różne posługi w naszej wspólnocie poza liturgią. Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizacje balu karnawałowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy za kwiaty do feretronu MB Fatimskiej.
Wszystkim za wszelkie zaangażowanie. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577