Ogłoszenia parafialne z 5 maja 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy VI niedziele Wielkanocną.
Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii młodzież otrzymała Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp. Bernta. W naszej polskiej grupie przygotowywało się 23 młodzieży. Młodzieży bierzmowanej życzymy wszelkich łask. Niech Duch św., którego przyjęli, umacnia w ich codziennym życiu.
Z racji tych uroczystości, dziś po Mszy św. o godz. 15.00, nie ma kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa – uroczystość św. Stanisława
  • godz. 18.30 – nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde.
  • godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • godz. 12.00 – Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde
  • pozostałe Msze św.:
   • godz. 9.00 w j. norwesku w klasztorze Marias Minde
   • godz. 11.00 w j. norwesku w kościele św. Pawła
   • godz. 18.00 w j. angielskim w kościele św. angielskim
 • sobota:
  • godz. 11.00 – rozpoczęcie spotkania dla ministrantów.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim.
 • niedziela – VII niedziela wielkanocna. Msze św.:
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Miesiąc maj

W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy w każdą środę maja na wspólne nabożeństwo majowe, na godz. 18.30, przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde (bez względu na pogodę!). Więcej informacji na naszej stronie. Zapraszamy również do wspólnego śpiewu litanii, 10 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy także, aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

5. Pomoc w prowadzeniu katechezy

Potrzebujemy osób mogących pomóc w prowadzeniu katechezy w j. polskim. Nie trzeba mieć teologicznego wykształcenia, tylko chęć pomocy. Prosimy o kontakt z nami księżmi.

6. Spotkanie ministrantów

W sobotę (11.05) od godz. 11.00 rozpoczęcie spotkania dla ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich ministrantów, a także wszystkie dzieci, zwł. po I Komunii św., które chciałyby zostać ministrantami. Spotykamy się o godz. 11.00 przy kościele. Więcej informacji na naszej stronie.

7. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha św.

W sobotę, 18 maja od godz. 19.30 zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha św. Wyjątkowo nie będzie wtedy Mszy św. tylko Nabożeństwo Słowa oraz modlitwa uwielbienia. Czuwanie będzie w j. angielskim oraz j. polskim. Więcej informacji na naszej stronie oraz plakatach.

8. III majowy Festyn Rodzinny

W poniedziałek 20 maja (drugi dzień Zielonych Świąt) zapraszamy już tradycyjnie na III majowy Festyn Rodzinny. Więcej informacji już na naszej stronie oraz na plakatach. Prosimy też o zgłaszanie się osób, które mogłyby pomóc przy pilnowaniu dzieci na zjeżdżalniach, przy grillowaniu a także przy przygotowaniu do festynu oraz po jego zakończeniu. Zgłoszenia przez formularz.

9. Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będzie 2 czerwca. O godz. 11.00 wspólna Msza św. na placu muzealnym. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych. Prosimy o zgłaszanie się 8 pań oraz 8 panów do niesienia feretronu M. B. Fatimskiej oraz M. B. Częstochowskiej.

10. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy za kwiaty do feretronu M. B. Fatimskiej. Wszystkim, za wszelką troskę i zaangażowanie – Bóg zapłać.
Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577