Ogłoszenia parafialne z 7 stycznia 2024 r.

1. Informacje ogólne

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jak co roku możemy zabrać pobłogosławione naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B 2024 co się tłumaczy: Christus mansionem benedicat A.D. 2024 czyli Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2024r. Ofiary za naklejki (20 kr.) oraz ofiary na tace w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

Dzisiejsza niedziela to również niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).

Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15.00 wspólnie kolędowanie z naszym Zespołem, w kościele. Z tej racji nie będzie dzisiaj kawy i ciasta w krypcie.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa:
  • o godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • sobota – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci pól godziny wcześniej (15.30) na próbę śpiewu ze scholą dziecięcą.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela –Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Śpiewniki

Przypominamy i zachęcamy aby zabierać śpiewniki, które znajdują się za ławkami a także przy wyjściach bocznych w kościele św. Pawła. Numery pieśni wywieszane są na tablicach. Włączmy się również aktywnie we wspólną modlitwę przez śpiew.

4. Spotkanie dla mistrantów

W sobotę, 13 stycznia, od godz. 13.00 spotkanie dla wszystkich ministrantów i tych, którzy ministrantami chcieliby zostać. Więcej informacji na naszej stronie oraz zostało wysłanych do rodziców ministrantów.

5. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie.

6. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy angażujecie się w liturgie Mszy św. oraz podejmujecie różne posługi w naszej wspólnocie, również poza liturgią. Dziękujemy za kwiaty do feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.

Dziękujemy Naszemu Zespołowi za podtrzymywanie tradycji o prowadzenie wspólnego kolędowania.

Wszystkim za wszelkie zaangażowanie. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577