Ogłoszenia parafialne z 16 października 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXIX niedziele zwykłą w ciągu roku.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu podjęli się przygotowania kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
 • wtorek – święto św. Łukasza:
  • od godz. 17.00 wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania otwarte dla wszystkich. Zapraszamy.
 • środa – wspomnienie św. Jerzego Popiełuszki.
  • o godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • sobota – wspomnienie św. Jana Pawła II, które w naszej wspólnocie będziemy świętować również w niedziele.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła w j. polskim
 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

20 minut przed każdą niedzielną Mszą św. modlitwa różańcowa, do której serdecznie zapraszamy. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

3. Modlitwa za zmarłych

Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Szczegółowe informacje o odpustach, Mszach świętych oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie.

4. Dyżur Konsularny i spotkanie online

Pragniemy poinformować, że 17 i 18 października b.r. odbędzie się dyżur konsularny w Bergen. Szczegółowe informacje na naszej stronie oraz stronie Konsulatu.
Również Konsulat w Oslo zaprasza na spotkanie online w ramach poradnictwa dla Polaków za granicą w zakresie świadczeń emerytalnych i rentowych oraz zasiłków. Spotkanie odbędzie się 26 października o godz. 17.00. Więcej informacji na naszej stronie oraz stronie Konsulatu.

5. Podziękowania

Dziękujemy osobom, które w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać. Dziękujemy wszystkim, którzy włączacie się w posługę podczas Mszy św. Bóg zapłać.


Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.


Duszpasterze:
ks. Janusz Batko
+47 99098456
ks. Dawid Banaś
+47 47978577