Ogłoszenia parafialne 17 października 2021

XXIX Niedziela zwykła

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Na ten dzień skierowany jest do nas list Konferencji Episkopatu. Przeczytaj list KE Polski lub KE Skandynawii.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują dzisiaj kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek – święto św. Łukasza. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00.
 • we wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki
 • w środę wspomnienie św. Jana Kantego . O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II – które my w naszej wspólnocie będziemy przezywać w przyszłą niedzielę.
  Od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi w j. polskim.
 • w sobotę:
  o godz. 16.00 w kościele św. Pawła Msza św. dla dzieci w ramach 1 i 2 roku przygotowań do I Komunii św. Jest to Msza św. niedziela i zapraszamy wszystkich chętnych.
  o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła.

3. Zaproszenie do wspólnej modlitwy różańcowej

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30, a także w sobotę przed 19.30. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

4. Zaproszenie do organizacji jarmarku przedświątecznego

W sobotę 4 grudnia (od 14.00 do 17.30) parafia organizuje «Julemarked» (jarmark przedświąteczny) na placu między kościołem a szkołą i w Krypcie. Wszyscy są zaproszeni do włączenia się. Również jako polska grupa chcielibyśmy przygotować swoje stoisko z produktami, przedmiotami wykonanymi ręcznie, w domu. Mogą to być różnego rodzaju produkty, przedmioty związane lub nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Liczymy na pomysłowość i kreatywność wielu osób. Prosimy o chęć zaangażowania się. Wszystkie osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Januszem.

5. Ogłoszenia w związku z miesiącem modlitw za zmarłych

Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, również modlitwy wypominkowej. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 31 października do 7 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Tymczasem, szczegółowe informacje o odpustach, Mszach świętych oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie.

6. Pierwsze spotkanie scholi dziecięcej

Dzisiaj rozpoczęły się spotkania scholi dziecięcej. Kolejne spotkanie 31 października o godz. 10.30. Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki już od 5 roku. Więcej informacji tutaj.

7. Ogłoszenie dodatkowe

Pragniemy poinformować, że w dniach 20 i 21 października 2021 r. odbędzie się dyżur konsularny w Bergen. Na dyżurze będą przyjmowane sprawy paszportowe dotyczące osób poniżej 12 roku życia. Więcej informacji tutaj.

Termin składania podań do szkoły świętego Pawła do klasy 1. i 8. (na rok szkolny 2022/23) upływa 15 listopada 2021.

8. Podziękowania

Dziękujemy tym, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św., Vaktom za ich obecność i posługę, także wszystkim za wszelkie składane ofiary składane na tace. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.