Ogłoszenia parafialne z 12 czerwca 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej.
Po Mszy św. o godz. 15.00 kawa i ciasto, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00.
 • wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala. Od godz. 17.00 do 19.00 zapraszamy na wtorkowe spotkanie w krypcie naszego kościoła. Spotkanie otwarte dla wszystkich, zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i osób samotnych.
 • środa – o godz. 18.00 w sali na przeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, którą my będziemy świętować w najbliższą niedzielę
 • piątek – sprzątanie kościoła od godz. 20.15
 • sobota – wspomnienie św. Brata Alberta:
  • od godz. 19.00 możliwość spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim
 • niedziela – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Wspólna uroczysta Msza św. dla całej parafii na Museplassen ( przed Muzeum i pomnikiem Christie) o godz. 11.00 a następnie procesja do 4 ołtarzy (na John Lunds plass, Grieghallen, Lungegårdsvannet oraz na placu szkolnym). Zakończenie w kościele. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 12.00 oraz o 15.00, będzie tylko Msza św. wieczorna o godz. 19.30 oraz Msza św. o godz. 18.00 w j. angielskim. Niech nasze uczestnictwo, zarówno w Mszy św. jak i całej procesji będzie świadectwem naszej wiary.

Jako polska grupa przygotowujemy 4 ołtarz, który będzie pomiędzy kościołem a szkołą. Dlatego chciałem prosić osoby, które mogą pomóc przy przewiezieniu ołtarza oraz jego ustawienie. W czasie procesji poniesiemy feretron Matki Bożej Częstochowskiej oraz feretron Matki Bożej Fatimskiej. Dlatego chciałem prosić Panów do niesienia feretronu Matki Bożej Częstochowskiej jak i baldachimu od 3 do 4 ołtarza. Również 2 chętnych Panów proszę o pomoc w niesieniu nagłośnienia. Natomiast Panie proszę o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Wszystkich chętnych proszę o kontakt z mną (99098456). Chciałem też zaprosić wszystkie dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich, którzy posiadają stróhj regiolnalny aby go ubrali.

3. Zapisy na katechezę

Proszę, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje dokonać zapisania dzieci i młodzieży na katechezę w ramach 1 roku przygotowania do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania na nowy rok szkolny 2022-2023. Więcej informacji już na stronie.

4. Podziękowania

Dziękuje Wam wszystkich za wasze zaangażowanie w czasie Mszy św. w różnym wymiarze.

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
+47 99098456