Ogłoszenia z 8 maja 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy IV niedziele Wielkanocną – niedzielę Dobrego Pasterza. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołanych, o przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego oraz o nowe powołania, również powołania z naszej wspólnoty. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na Seminarium Duchowne św. Eysteina w Oslo.

W naszej wspólnocie witamy ks. Bartosza Chęciek, dyrektora wydawnictwa Biblos. Dziękuje za posługę w konfesjonale oraz głoszonę do nas Słowo Boże.

Po Mszy św. o godz. 15.00 kawa i ciasto. Dziękuje tym, którzy przygotowują kawę oraz ciasto w tym tygodniu.

2. W najbliższym tygodniu:

  • poniedziałek – uroczystośc św. Stanisława
  • środę – o godz. 18.00 w sali na przeciw krypty kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • sobotę – święto św. Macieja. Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła o godz. 19.30
  • niedzielę Mszę św. w j. polskim:
    • godz. 12.00 – klasztor Marias Minde
    • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Zaproszenie do grona ministrantów

Bardzo serdecznie zapraszam, zarówno chłopców jak i dziewczyny, ktorzy są po I Komunii św. do grona ministrantów. Rodziców proszę o zachęte swoich dzieci. Wystarczy przyjść przed Mszą św. do zakrystii.

4. Nabożeństwo Fatimskie

Podczas Mszy św. w I sobotę miesiąca maja, której przewodniczył ks. Bartosz Chęciek, została poświęcona figura Matki Bożej Fatimskiej. Po uroczystej Mszy św. udaliśmy się w procesji różańcowej z lampionami w ręce wokół naszego kościoła. Procesja różańcowa wokół naszego kościoła będzie w każdą I sobotę do miesiąca października włącznie. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Zdjęcia z procesji można zobaczyć na naszej stronie.

5. Podziękowania

Bardzo serdecznie chciałem podziękować wszystkim, którzy złożyli ofiary na zakup figury Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuje Panu Piotrowi za przywiezienie figury do Stavanger a Państwu Marcie i Rafałowi za transport figury z Stavanger do Bergen.
Bardzo serdecznie dziękuje Państwu Januszowi i Danucie za wykonanie i ofiarowanie pięknego feretronu pod figurę Matki Bożej Fatimskiej.
Dziękuje osobom które przygotowały kwiaty na feretron oraz przygotowały lampiony na procesje.
Jeśli ktoś miałby pragnienie złożyć ofiarę, to można to uczynić po każdej Mszy św. lub wpłacając na polonijne konto 3626.3076782 lub Vipps nr 716293. Za każdy dar serca Bóg zapłać.
Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Bóg zapłać.

Wszystkim Wam życzę błogosławionego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi.
ks. Janusz Batko
+ 47 990 98 456