Ogłoszenia z 24 kwietnia 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tym tygodniu upiekli ciasto i przygotowują kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Marka
  • wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika
  • środa o godz. 18.00 cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkocholików, w sali naprzeci krypty
  • piątek – święto św. KAtarzyny Siennejskiej. O godz. 17.00 próba dla dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz możliwość spowiedzi w j. polskim
  • sobota:
    • od godz. 15.30 do 17.00 spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św.
    • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
  • niedziela – będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Św. Dzieci z naszej polonijnej wspólnoty po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Proszę, aby przyjść na inne Msze św. niż 15.00 (czy to do klasztoru na godz. 12.00 czy w kościele św. Pawła na 19.30 lub też w sobotę na 19.30). Pozostawmy miejsca siedzące na godz. 15.00 dla rodziny i najbliższych dziecie przyjmujących I Komunię św.

3. Miesiąc maj

W niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnego śpiewu litanii, 10 minut przed każdą Mszą św. niedzielną. Zachęcamy aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

4. Pielgrzymka Maryjna

W niedzielę, 1 maja, Legion Maryi wraz z Siostrami Matki Teresy organizuja pielgrzymkę Maryjną. Początek przy kościele św. Pawła o godz. 15.00 a zakończenie w klasztorze Marias Minde o 17.00. Wszystkich serdecznie zachęcają.

5. Nabożeństwo Fatimskie

Już dzisiaj zapraszam na NAbożeństwo Fatimski – Msze św. i procesje różańcową z lampionami wokół naszego kościoła – w I sobotę tj. 7 maja. Zakupiliśmy figure Matki Bożej Fatimskiej i chcemy przygotować feretron, który będzie noszony podczas procesji. Dziękujemy tym, którzy już złożyli ofiarę. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zakup figury, to może to uczynić składając ofiarę po MSzy św., lub wpłacając na polonijne kontko 3626.3076782 lub Vipps nr 716293 z tytułem: FIGURA

6. Z historii nawiedzenia

Przeżywając dziś Niedziele Miłosierdzia Bożego wracamy myślami do nawiedzenia naszej parafii przez Kopie cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik we wrześniu 2016 r. Cieszymy się stałą obecnością relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II w naszym kościele. Przypominamy, że można wpisywać prośby, podziękowania do księgi prób i podziękowań, która znajduje się przed bocznym ołtarzem, w którym są relikwie św. Faustyny i Jana Pawła II. W tych intencjach modlimy się w każdy piątek (I piątek m-ca podczas adoracji 18.00-19.00 a pozostałe piątki m-ca w czasie adoracji od 19.30 – 201.15). Od tej chwili również rodziny naszej wspólnoty nawiedza mała kopia obrazu Jezusa Miłosiernego, pobłogosławiona przez bp. Leszka Leszkiewicza. Zachęcamy do zapisywana się w zakrystii lub u księży na obraz. Obraz zabiera się w niedziele i przynosi w kolejną niedzielę.

7. Podziękowania

Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

Wszystkim Wam życzę błogosławionego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi.
ks. Janusz Batko
+ 47 990 98 456