Ogłoszenia z 15 maja 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy V niedziele Wielkanocna. Po Mszy św. o godz. 15.00 kawa i ciasto, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00
 • wtorek – Narodowe Święto Norwegii. Msze św. w j. norweskim:
  • godz. 9.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz 9.00 w kościele św. Pawła i złożenie wieńca przy grobie ks Stuba. Po Msze św. z okazji święta narodowego można będzie przed kościołem kupić tamilskie i wietnamskie potrawy
  • od godz. 17.00 do 19.00 zapraszamy na wtorkowe spotkanie w krypcie naszego kościoła
 • środa – o godz. 18.00 w sali na przeciw krypty kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – próba przed bierzmowaniem dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania
 • piątek:
  • od godz. 17.00 do 18.30 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, gości i wszystkich wiernych
  • na godz. 20.00 zapraszamy do sprzątania naszego kościoła. Chcemy gruntownie posprzątać kościół, m.in. przed uroczystością bierzmowania. Będą też osoby z innych grup narodowych. Proszę też aby nie zabrakło nas – zwł. że jest to 3 piątek miesiąca – czyli nasz dyżur
 • sobota:
  • godz. 10.30 i 13.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (w kościele św. Pawła)
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła
 • niedziela – VI niedziela Wielkanocna. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania (w kościele św. Pawła, w j. norweskim))
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Wtorkowe spotkania

We wtorki od godz. 17.00 do 19.00 rozpoczeliśmy cykl wtorkowych spotkań. Spotkania dla rodziców z dziećmi, a także osób samotnych. Podczas spotkań wtorkowych różnego rodzaju warsztaty dla dzieci, tematyczne spotkania dla dorosłych. Na spotkania zapraszane są również rodziny z Ukrainy mieszkające w Bergen. Zapraszamy również osoby chętne do pomocy, jako wolontariuszy, do pomocy w prowadzeniu tychże spotkań. Na spotkaniach przewidziany również wspólny poczęstunek.
Uczestnictwo w spotkaniach jest całkowicie darmowe. Otwrte na każdego. Spędzamy razem ten czas pomagając innym :). Serdecznie zapraszamy. Dziękuje wolontariuszom z fundacji BeatusCras za inicjatywę i współprace.

4. Nabożeństwo majowe z wspólnym grilowaniem

W środę, 25 maja o godz. 18.00, przed świętem Wniebowstąpienia Pańskiego (Kristi Himmelfart), pragniemy zorganizować nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej (która znajduje się przy klasztorze Marias Minde). Nabożeństwu będzie przewodniczył Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz z Tarnowa, który w tym czasie będzie odwiedzał naszą parafię.
Przewidziane są liczne atrakcje dla najmłodszych (zjeżdżalnia, dmuchana kula, rzucanie do celu i inne wyzwania 😉 ) a także loteria z ciekawymi nagrodami.
Dla każdego są przewidziane liczne smakołyki – od pysznych smażonych kiełbasek po pyszne ciasta. Potrzebna jest pomoc. Kilka osób już wyraziło chęć zaangażowania ale potrzebujemy jeszcze kilka osób do pomocy, m.in.: potrzebujemy dwa duże grille i dwie osoby, które mogą pomóc przy grillowaniu. Potrzebujemy kilku jeszcze osób na zmianę, aby asystowały przy zabawach dzieci. Potrzebujemy osobę do sprzedaży napojów oraz osobę, która mogłaby przygotować tradycyjny smalec. Proszę o zgłoszenie się w najkrótszym czasie. Kontakt: p. Justyna – tel. 46592160, ks. Janusz – 99098456.
Z powodów organizacyjnych konieczna jest rejestracja uczestniczących, która będzie elektroniczna. Wystarczy wpisać jedną osobę z rodziny i podać ile będzie dorosłych oraz dzieci. Rejestracja do niedzieli -22 maja włącznie. W przypadku niesprzyjającej pogody nabożeństwo w klasztorze. Link do rejestracji na stornie.
Koszt uczestnictwa to 100 kr od osoby dorosłej i 50 kr od dziecka, które przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji. Wpłacamy dopiero po następnej niedzieli (po 22 maja), gdy będziemy mieć pewność jeśli chodzi o pogodę. Wpłaty na konto polonijne 3626.3076782 lub naszego Vippsa nr 716293, lub w czasie spotkania.

5. Zaproszenie do grona ministrantów

Bardzo serdecznie zapraszam, zarówno chłopców jak i dziewczyny, ktorzy są po I Komunii św. do grona ministrantów. Rodziców proszę o zachęte swoich dzieci. Wystarczy przyjść przed Mszą św. do zakrystii.

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
+47 99098456