Ogłoszenia z 19 maja 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha św.

Witamy wszystkich przybyłych gości do naszej parafii.
W sposób szczególny w naszej wspólnocie witamy ks. Bartosza Checiek oraz Państwa Gabriele i Wojciecha Gąsior. Wyrażamy wielką wdzięczność ks. Bartoszowi jak i Państwu Gabrieli i Wojciechowi za prowadzenie czuwania i uwielbienia w wczorajszy wieczór Wigilii Zesłania Ducha św. Bóg zapłać. Niech Duch św. zawsze umacnia ich w dalszej tak pięknej posłudze ewangelizacyjnej.
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują ciasto i kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. połączona z nabożeństwem majowym w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 13.00. Mszy św. i nabożeństwu będzie przewodniłczył o. Zygmunt Majcher OFM. Po Mszy św. III majowy festyn rodzinny. Gorąco jeszcze raz wszystkich zapraszamy. Bardzo wiele zabaw i niespodzianek dla dzieci i starszych oraz wiele pyszności kulinarnych. Prosimy tylko o zapisywanie się przez formularz – jest to konieczne, m.in. dlatego, abyśmy mogli przygotować wystarczająco posiłków dla wszystkich. Wystarczy jak jedna osoba z rodziny uzupełni formularz!
 • środa – wspomnienie św. Rity:
  • godz. 18.30 nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde.
  • godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa , Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • sobota – Msze św. niedzielne w j. polskim:
  • godz. 16.00 Msza św. dla dzieci. Zapraszamy pół godziny wcześniej (o 15.30) na wspólną próbę śpiewu ze scholą dziecięcą
  • godz. 19.30 w kościele św. Pawła
 • niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św.:
  • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

Zapraszamy 10 minut przed każdą Mszą św. niedzielną na wspólną modlitwę litanią Loretańską.

3. Zmiana godziny katechezy

Przypominamy rodzicom dzieci z I roku przygotowania, że katecheza w najbliższą niedziele, wyjątkowo będzie przed Mszą św. i rozpoczyna się o godz. 14.00. Zobacz na stronie.

4. Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii będzie 2 czerwca. O godz. 11.00 wspólna Msza św. na placu muzealnym. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 15.00. Zapraszamy do wspólnego uczestnictwa. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy też w strojach regionalnych.

5. Wybory do Parlamentu Europejskiego

9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego . Komisja wyborcza będzie w szkole św. Pawła (tuż obok kościoła). Aby móc oddać głos należy do 4 czerwca zarejestrować się w spisie wyborców przebywających za granicą. Więcej informacji na stronie Minsterstwa Spraw Zagranicznych.

6. Otwarty miting AA

W środę 5 czerwca, podczas mitingu AA o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z dr Bohdanem Woronowiczem. Dr Woronowicz jest psychiatrą specjalistą w terapii uzależnień. Miting odbędzie się w krypcie kościoła i będzie mitingiem otwartym, tzn. będą mogli w nim wziąć udział osoby nie będące uzależnionymi.
Zapraszamy wszystkich, którzy mają w swoim otoczeniu osoby borykające się z uzależnieniami, lub zauważyli w sobie niepokojące zachowania i chciały by w przybliżeniu poznać przyczyny i skutki nadużywania alkoholu lub innych środków psychotropowych. Serdecznie zapraszamy.

7. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w miniony piątek. Wszystkim, za wszelką troskę i zaangażowanie, Bóg zapłać.
Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577