Ogłoszenia z 26 maja 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiaj w sposób szczególny w naszych modlitwach pamiętamy o naszych Mamach, w dniu ich święta.
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu

 • środa:
  • godz. 18.30 nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde
  • godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, którą my będziemy świętować w najbliższą niedzielę
 • piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • sobota:
 • godz. 19.30 – Nabożeństwo Fatimskie z procesją z lampionami wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, a w sposób szczególny młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania wraz z rodzicami. Rodziców młodzieży prosimy o niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej podczas procesji. Możliwość nabycia lampionów przed Mszą św.
 • niedziela – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
  • godz. 11.00 – wspólna uroczysta Msza św. dla całej parafii na Museplassen ( przed Muzeum) a następnie procesja do 4 ołtarzy. Zakończenie w kościele. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o 12.00 oraz o 15.00, będzie tylko Msza św. wieczorna o godz. 19.30 oraz Msza św. o godz. 18.00 w j. angielskim)
  • godz. 11.00 Msza św. w St. Olav senter w Voss

Niech nasze uczestnictwo, zarówno w Mszy św. jak i całej procesji będzie świadectwem naszej wiary.

Jako polska grupa przygotowujemy 4 ołtarz, który będzie pomiędzy kościołem a szkołą. W czasie procesji poniesiemy feretron Matki Bożej Częstochowskiej oraz feretron Matki Bożej Fatimskiej. Dzieci Komunijne oraz przeżywające I rocznice Komunii zapraszamy w strojach Komunijnych. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty. Zapraszamy też w strojach regionalnych.

3. Podziękowanie za III Festyn Rodzinny

Cieszymy się bardzo licznym uczestnictwem w III majowym festynie rodzinnym. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkich osobom, które się zaangażowały, a było to bardzo wiele osób. Dziękujemy osobom przygotowującym liczne zabawy dla dzieci, osobom przygotowującym plac i zadaszenie jak i osobom, które zatroszczyły się o stronę kulinarną festynu. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się – Bóg zapłać.

4. Zapisy na katechezę

Rodziców przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapisanie dzieci do przygotowania do I Komunii św. (dotyczy dzieci urodzonych 2017 r. lub starszych) oraz do Bierzmowania (dotyczy młodzieży klas 8 lub starszych). Więcej informacji na naszej stronie.

5. Listy informacyjne o I Komunii św.

Pragniemy również poinformować, że listy w j. norweskim, wysyłane z naszej parafii o I Komunii, dotyczą przygotowania do I Komunii tylko w j. norweskim. Jeśli ktoś wybiera przygotowania w j. polskim – rejestruje się na naszej stronie i nie odpowiada na otrzymany list. W przypadku pytań o I Komunii najlepiej bezpośrednio kontaktować się z ks. Januszem.

6. Ostatnia katecheza w ramach I roku przygotowania

Ostania katecheza dla I roku przygotowania będzie wspólna dla obu grup, w sobotę 8.06 po Mszy św. o gdz. 16.00. (Nie będzie katechezy w niedziele 09.06). W czasie katechezy spotkanie dla rodziców z ks. Januszem w Audytrorium szkoły św. Pawła. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.

7. Wybory do Rady Parafialnej

W dniach 8 i 9 czerwca odbędą się wybory do rady parafialnej. Krypta jest lokalem wyborczym i głosować można w sobotę o godz 17:30-20:30 oraz w niedzielę w godzinach 08:30-20:30. Można także głosować wcześniej w biurze parafialnym w 23. tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–15:00). Do wyboru mamy 12 kandydatów. Z naszej polskiej grupy mamy dwóch kandydatów: p. Piotra Józefowicza i p. Romana Hudak. Już dzisiaj prosimy o liczne głosy na naszych kandydatów. Każdy, kto jest bierzmowany i należy do parafii św. Pawła, ma prawo głosu. Plakat wyborczy z tyłu kościoła. Więcej informacji już wkrótce pojawi się na naszej stronie.

8. Wybory do Parlamentu Europejskiego

9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego . Komisja wyborcza będzie w szkole św. Pawła (tuż obok kościoła). Aby móc oddać głos należy do 4 czerwca zarejestrować się w spisie wyborców przebywających za granicą. Więcej informacji na stronie Minsterstwa Spraw Zagranicznych.

9. Otwarty miting AA

W środę 5 czerwca, podczas mitingu AA o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z dr Bohdanem Woronowiczem. Dr Woronowicz jest psychiatrą specjalistą w terapii uzależnień. Miting odbędzie się w krypcie kościoła i będzie mitingiem otwartym, tzn. będą mogli w nim wziąć udział osoby nie będące uzależnionymi.
Zapraszamy wszystkich, którzy mają w swoim otoczeniu osoby borykające się z uzależnieniami, lub zauważyli w sobie niepokojące zachowania i chciały by w przybliżeniu poznać przyczyny i skutki nadużywania alkoholu lub innych środków psychotropowych. Serdecznie zapraszamy.

10. Powakacyjne spotkanie dla ministrantów

Przedwakacyjne spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę – 8 czerwca. Więcej informacji pojawi się wkrótce na naszej stronie oraz zostanie wysłane do rodziców ministrantów.

11. Podziękowania

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączacie się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577