Ogłoszenia z 7 kwietnia 2019 r.

5 niedziela Wielkiego Postu

07.04. 2019 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w piątek – w kościele w centrum od godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a od godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim.

O godz. 19.00 Msza św. w j. norweskim, po której wyruszymy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zachęcamy jeszcze niezdecydowanych  do wzięcia udziału. Więcej na naszej stronie. zob. tutaj.

  • w sobotę – Msza św. w j. polskim  w Norheimsund o godz. 17.00.

Na godz. 16.00 do krypty zapraszamy do wspólnego przygotowywania palm. Jest to piękna tradycja od kilku lat, że nasza grupa wykonuje palmy dla innych grup, a dochód ze sprzedaży przekazujemy na Caritas. Prosimy o przyniesienie bukszpanu, gałązek brzozy i inne, z których można by wykonać palmy.

O godz. 15.00 w naszym kościele będzie koncert organowy. Grać będzie m.in. organista z katedry Św. Olafa w Oslo, Otto Christian Odland. Zapraszamy.

  • w przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa czyli Meki Pańskiej. Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm.

3. Jako polska grupa w tym roku Triduum Paschalne będziemy świętować w wynajętym kościele protestanckim Ny Kirke. Mapa z dojazdem i godziny nabożeństw są na naszej stronie. zob. tutaj.  Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania tych najważniejszych tajemnic naszej wiary.

Ofiary składane podczas Triduum będą na pokrycie kosztów wynajmu. Już dziś dziękujemy za zrozumienie i waszą ofiarność.

4. Również pragniemy poinformować, że spowiedź przedświąteczna w j. polskim w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek (16.04) oraz Wielką Środę (17.04) od godz. 18.00 do 20.00. Na stoliku można zabrać rachunki sumienia, które mogą być pomocą w przygotowaniu do spowiedzi.

5. W miniony czwartek Rada Parafialna zorganizowała dugnad – wspólne sprzątanie w Krypcie. 29 osób gruntownie wysprzątało Kryptę, a także umyło ławki w kościele. Serdecznie dziękujemy p. Markowi za udział w dugnadzie. Dziękujemy p. Bogusławie za przyniesione ciasto.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu