Ogłoszenia z Niedzieli Palmowej

Niedziela Palmowa
14. 04. 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Niech ten czas będzie dla nas okazją do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą i trwaniem przy Chrystusie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku udział wzięło ponad 50 osób. Dziękujemy Wam uczestnicy, za Wasze świadectwo. Dziękujemy liderowi – p. Pawłowi za koordynacje tego wydarzenia. Dziękujemy p. Piotrowi za organizacje przesyłki rozważań.

Przed kościołem można nabyć palmy przygotowane przez naszą polską grupę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprzedaż palm. Bóg zapłać. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na Caritas.

Po Mszy św. zapraszamy do krypty na kawę i ciasto.Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują dziś kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w Wielki Wtorek – spowiedź przedświąteczna od godz. 18.00 do 20.00 w kościele św Pawła w centrum.
  • w Wielką Środę – drugi dzień spowiedzi przedświątecznej, również od godz. 18.00 do 20.00 w kościele św. Pawła w centrum.

Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi św. na późniejsze dni Wielkiego Tygodnia, ponieważ podczas Triduum nie będzie fizycznej możliwości organizacji spowiedzi !!!

Od godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.

  • w Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Przypominamy, że Liturgia Triduum Paschalnego (W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobota) w j. polskim odbędzie się w kościele Ny Kirke. Ten kościół znajduje się przy ulicy Strandgaten 197B. Mapa z dojazdem znajduje się na stronie parafii. zob. tutaj

W Wielki Czwartek od godz. 12.00 spotkanie wszystkich ministrantów na którym będzie omawiana Liturgia Triduum.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 20.00. Po zakończeniu Liturgii  czuwanie przy ciemnicy.

  • Wielki Piątek – w tym dniu obwiązuje post ścisły polegający nie tylko na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ale i na ograniczeniu ilości posiłków do 3 w ciągu dnia.W Wielki Piątek rozpoczyna się także Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która będzie odmawiana w j. norweskim kwadrans przed Mszą św. do Niedzieli Miłosierdzia. Tych, którzy nie mogą w niej brać udziału zachęcamy odmawiać prywatnie. Treść tej Nowenny jest umieszczona na folderach z tyłu kościoła i umieścimy ją też na stronie internetowej parafii.

Liturgia Wielkiego Piątku od godz. 17.00. Rozpoczynamy wspólnie Drogą Krzyżową.

  • Wielka Sobota

Liturgie Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00, którą zakończymy procesją rezurekcyjną. Po zakończonych obrzędach możliwość poświęcenia pokarmów.

Natomiast w centrum Liturgia także w innych językach. Szczegółowy program na stronie naszej parafii pod tym linkiem.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele św. Pawła w centrum o godz. 9.00, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00.

Potrzebujemy vaktów na czas poświęcenia pokarmów. Stąd prosimy o zgłoszenie się i zapisanie w zakrystii.

Natomiast w Voss poświęcenie pokarmów w sobotę o godz. 11.00, a po niej spowiedź święta.

  • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte w j. polskim o godz. 9.30, 15.00 i 19.30 w centrum, o godz. 11.00 w Voss, a o godz. 15.00 w Årdalstangen.
  • Natomiast w drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte w klasztorze sióstr o godz. 12.00 i centrum o godz. 15.00. Nie będzie Mszy św. o19.30.

3. Wszystkim życzymy dobrego, owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.