Ogłoszenia parafialne z 30.08.2020 – XXII niedziela zwykła

XXII niedziela zwykła
30. 08. 2020 r.

  1. Przeżywamy XXII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Po Mszy świętej o godz. 15.00 spotkanie rodziców i dzieci rozpoczynających drugi rok przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.
  2. W najbliższym tygodniu:

w środę – O godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików;

w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego;

w piątek – Pierwszy piątek miesiąca. Od godz.: 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta dla dzieci przystępujących do pierwszej Komunii Świętej, dla ich rodziców, rodzin i wszystkich chętnych; o godz. 19.00 Msza św. W czasie adoracji modlimy się w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań oraz w intencji misji.

w sobotę – o godz. 16.00 w Klasztorze Marias Minde Msza Święta i katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.  Również w  sobotę serdecznie zapraszamy na Msze św. w j. polskim o godz. 19.30 a bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy wynagradzać Maryi, odpowiadając na wezwanie, które skierowała do nas w Fatimie. Gromadźmy się jak najliczniej na Mszy św. i nabożeństwie. Maryja czeka na każdego z nas. Jeszcze raz serdecznie i gorąco wszystkich zapraszamy w sobotę na 19.30.

w niedzielę – dzień Pierwszej Komunii Świętej – Msze św. w j. polskim: o godz.: 8.30 i 12.00 w klasztorze Marias Minde i o 19.30 w kościele św. Pawła w centrum; w Voss Msza Święta o godz. 11.00.  Msze święte o godz. 15.00 i 16.30 w kościele w centrum są zarezerwowane dla dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin. Prosimy wybrać inne godziny Mszy Świętych ze względu na obowiązujące obostrzenia. 

Również w niedzielę o godz. 13.30 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w Audytorium szkoły św. Pawła. katecheza dla kandydatów do bierzmowania z 1 i 2 roku przygotowania. Spotkanie dla rodziców odbędzie się w terminie późniejższym. 

  1. W związku ze wzrostem liczby zakażeń przypominamy i prosimy o dokonywanie obowiązkowej rejestracji, najlepiej on-line. Rejestracja od czwartku rano a link na naszej stronie KLIKNIJ TUTAJ.Konieczność zachowania przepisów zezwala, aby w kościele w centrum było 90 osób, a w Klasztorze Marias Minde tylko 35 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy rejestrując się zgłaszają chęć czytania, śpiewu czy też dezynfekcji kościoła.
  2. Przypominamy również o zapisywaniu dzieci i młodzieży na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Linki do zapisów i szczegółowe informacje są umieszczone na naszej stronie.
  3. W związku z 850 rocznicą przeniesienia relikwii Św. Sunniwy z Selja do Bergen  obchodzimy Translatio Sunnivae w poniedziałek 7 września. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą o godz. 11.00. Msza Święta w kościele Św. Pawła  jest także częścią programu Festiwalu Św. Sunniwy, który trwa w Bergen od 4. Do 8 września. Więcej informacji na stronie internetowej i w broszurach z tyłu kościoła.
  4. W sobotę 12 września zapraszamy na Pielgrzymkę do Kościoła Świętego Krzyża w Fana. Wyjście z naszego kościoła o godz. 10.45. Procesja ze stacji w Stend o 15.20, Msza Święta w Fana o 16.00.
  5. W miniony piątek zmarła siostra Astrid ze zgromadzenia Sióstr św. Franciszka Ksawerego. Msza pogrzebowa w piątek 4.09 o godz. 11.00, w Klasztorze Marias Minde, po mszy pogrzeb na cmentarzu Møllendal w kwaterze sióstr.
  6. Wychodząc z kościoła przypominamy o możliwości złożenia ofiary na naszą parafię do puszki. Ofiarę też można złożyć również przez Vipps – 111576
  7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia!