Ogłoszenia z 20 czerwca 2021 r. – XII niedziela zwykła

XII niedziela zwykła

20. 06. 2021 r.

 

1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
  • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartekuroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
  • w piątek – od godz. 18.00 do 19.00 możliwość spowiedzi w j. polskim. Będzie również spowiadał o. Zygmunt z Førde
  • w sobotę Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła o godz. 19.30.
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła w centrum.

3. Nadal obowiązują nas krajowe przepisy sanitarne z uwzględnieniem przepisów z komuny Bergen. Są one zamieszczone na naszej stronie. Zgodnie z wytycznymi w kościele św. Pawła może uczestniczyć do 100 osób, w klasztorze Marias Minde 35 osób. KONIECZNA jest rejestracja. Rejestracja każdego czwartku, od godz. 7.00. KLIKNIJ TUTAJ. Potwierdzeniem rejestracji jest tylko kopia wysłanego zgłoszenia otrzymana na emaila.

4. Dziękujemy Panom, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

5. Prosimy, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje dokonać zapisania dzieci i młodzieży na katechezę w ramach 1 roku przygotowania do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania na nowy rok szkolny 2021-2022. KLIKNIJ TUTAJ.

6. W minionym tygodniu, 12 i 13 czerwca wybrana została nowa Rada Parafialna. Z naszej polonijnej grupy mamy dwóch przedstawicieli: p. Annę Podlesiecką i p. Piotra Józefowicza. Pozostali wybrani członkowie rady: Miriam Araya, Hege Askvik, Jacob Laading, Phan Huu Long, Men Nguyen i Anne Samuelsen. A zastępcy to Saul Garces i Lea Thiambiano. Członkowie z nominacji: Laurę Alesiene, Flaviusa Emilianusa.

Wszystkim nowym członkom rady gratulujemy  i życzymy owocnej pracy dla dobra parafii i Kościoła.

7. W okresie wakacyjnym (19.06 – 30.08) Msze św. w Voss w każdą niedzielę o godz. 11.00 w j. norweskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!

8. Jak już informowaliśmy, w czasie wakacji, w każdy piątek od godz. 18.00 do 19.00 w kościele św. Pawła w centrum będzie możliwość spowiedzi w j. polski. Przypominamy ponadto, że spowiedź św. zawsze pół godziny przed Mszami św., także w trzecią sobotę miesiąca w czasie adoracji oraz zawszę można się umówić telefonicznie, na dowolną godzinę, na dowolny dzień, bezpośrednio z nami, księżmi.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy tym, którzy pozostaną po Mszy św. pomóc przy dezynfekcji ławek. Dziękujemy Vaktom za ich obecność i posługę.

Dziękujemy również za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii. Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła, a także przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego, spokojnego tygodnia.