Ogłoszenia z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – 6 czerwca 2021r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

Bergen, 06. 06. 2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z racji istniejącej ograniczeń nie udamy się w procesji do czterech ołtarzy. Po ogłoszeniach wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt zawierzenia oraz dziękczynne Te Deum.

2. W najbliższym tygodniu:

  • we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w środę – o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła o godz. 19.30. Również Msza św. w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 dla dzieci z I roku przygotowania i ich Rodziców.
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w centrum.

3. Nadal obowiązują nas krajowe przepisy sanitarne z uwzględnieniem przepisów z komuny Bergen. Są one zamieszczone na naszej stronie. Zgodnie z wytycznymi w kościele św. Pawła może uczestniczyć do 100 osób, w klasztorze Marias Minde 35 osób. KONIECZNA jest rejestracja. Rejestracja każdego czwartku, od godz. 7.00. KLIKNIJ TUTAJ. Potwierdzeniem rejestracji jest tylko kopia wysłanego zgłoszenia otrzymana na emaila.

4.W sobotę 12 czerwca na godz. 11.00 zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów, kandydatów na ministrantów i wszystkich którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Więcej informacji na stronie. KLIKNIJ TUTAJ.

5. Prosimy, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje dokonać zapisania dzieci i młodzieży na katechezę w ramach 1 roku przygotowania do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania na nowy rok szkolny 2021-2022. KLIKNIJ TUTAJ.

6. Prosimy wszystkie sprawy kancelaryjne do 20 lipca kierować do ks. Janusza. Ks. Marcin w tym czasie przebywa na urlopie.

7. W sobotę 12 czerwca, od 18.00 do 20.30 oraz niedzielę 13 czerwca, od 8.30 do 21.00 odbędą się wybory do Rady Parafialnej. Głosować będzie można w krypcie kościoła św. Pawła oraz na placu przy kościele. Na karcie do głosowania otrzymamy wszystkich 12 kandydatów, dokonujemy wyboru 6 kandydatów, stawiając krzyżyk.

Z naszej polskiej grupy mamy 1 kandydata: p. Piotra Józefowicza.

Zachęcamy, aby każdy wziął udział w wyborach, abyśmy też mieli naszego przedstawiciela w radzie parafialnej. Prawo głosu mają wszystkie osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania. Więcej informacji na stronie ZOBACZ TUTAJ

Przy tej okazji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować dotychczasowym naszym przedstawicielom w radzie parafialnej: p. Dorocie Rzemykowskiej, p. Markowi Ukraińskiemu oraz p. Krzysztofowi Śledzkiemu. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie i wszelką pracę na rzecz naszej polskiej grupy i naszej parafii. Bóg zapłać. 

8. Dziękujemy p. Piotrowi, p. Stanisławowi oraz innym osobom i wydawnictwu za ofiarowanie obrazków z wizerunkiem Matki Bożej z Medugorie, które były rozdawane w minione niedziele. Bóg zapłać.

9. Przypominamy, że jest organizowany kolejny kurs katechezy Dobrego Pasterza. Osoby po bierzmowaniu, które chciałyby poznać czym jest katecheza Dobrego Pasterza oraz jak ją prowadzić- serdecznie  zapraszamy. Uczestnictwo w kursie do niczego nie zobowiązuje. Więcej na stronie. CZYTAJ TUTAJ.

10. Na stronie zamieściliśmy list Pasterski Episkopatu Polski z okazji 100-tnej rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do lektury CZYTAJ TUTAJ

11. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. Dziękujemy tym, którzy pozostaną po Mszy św. pomóc przy dezynfekcji ławek. Dziękujemy Vaktom za ich obecność i posługę.

Dziękujemy również za wszelkie składane ofiary, które pomagają w utrzymaniu naszej parafii. Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła, a także przez VIPPS na nr 111576. Można też wpłacić na konto parafii 3624.07.60031. Bóg zapłać.

12. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego, spokojnego tygodnia.