Palmami wspieramy wiernych na Kubie

1. Przygotowanie palm

Już od kilku lat w naszej parafii jest piękna tradycja przygotowania palm przez naszą polską grupę, na niedzielę palmową. Są one wykonane ręcznie. Przygotowane palmy są sprzedawane w niedzielę palmową, a uzyskany dochód w całości jest przeznaczany przez Caritas na wsparcie wiernych w parafii Chrystusa Króla w Santiago de Cuba. Zapraszamy do wspólnego robienia palm:

  • 23 marca (sobota) o godz. 14.00

Potrzebujemy również osób, które mółgby sprzedawać palmy przed niedzielnymi Mszami św. Prosimy również o zgłoszenie się.

2. Wsparcie głodujących na Kubie

W tym roku, dochód ze sprzedanych palm pragniemy przekazać na parafie Chrystusa Króla w Santiago de Cuba, gdzie posługują nasi polscy misjonarze. We wrześniu minionego roku, mogliśmy usłyszeć o trudnej sytuacji na Kubie, od ks. Grzegorza – który od 3 lat posługuje w tym właśnie kraju. Ta sytuacja z miesiąca na miesiąc się pogarsza. Sam rząd Kuby oficjalnie poprosił o wsparcie czytaj tutaj.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dodatkowo można to uczynić składając ofiarę po Mszy św. lub wpłacając na nasze polonijne konto 3626.30.76782 lub przez Vipps nr  716293 z tytułem: PALME. To wsparcie będzie razem przesłane po niedzieli palmowej.