Pan Jezus już się zbliża …

W niedziele, 28 maja 2024 r. podczas Mszy św. o godz. 15.00 przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. Grupa 24 dzieci po raz pierwszy przyjęła Pana Jezusa do swojego serca.

Dzieci w pięknych białych albach, zgromadziły się na zewnątrz, na placu miedzy kościołem a szkołą. Po otrzymaniu błogosławieństwa od swoich Rodziców, wszyscy w procesji liturgicznej udaliśmy się do koscioła na rozpoczęcie Mszy św.

Po rozpoczęciu Mszy św. rodzice przez swoich przedstawicieli wyrazili prośbę o udzielenie I Komunii swoim dzieciom, zepwniając, że zostały dobrze przygotowane aby przyjąć Pana Jezusa.

Po homilii dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do odnowienia przyczeń chrzcielnych. Rodzice odpalili od paschału świece, które po raz pierwszy były odpalane podczas ich chrztu. Po wręczeniu świec dzieciom nastąpił obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych – wyrzeczenia się zła i wyznanie wiary.

Najbardziej podniosłym momentem była chwila przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa przez dzieci. Na twarzach wszystkich dzieci można było widzieć wielką radość z tego szczegółnego spotkania.

Na zakończenie Mszy św. zostały poświęceone pamiątkowe obrazki komunijne oraz medaliki i inne dewocjonalia. Po błogołsławieństwie każde dziecko otrzymało pamiątkowy obrazek, który z pewnością będzie przypominał o tej wyjątkowej chwili. Nie zabrakło tez wpólnego zdjęcia oraz zdjęć z goścmi.

Kilka zdjęc mozna zobaczyć w naszej galerii. Dziękujemy p. Tomaszowi za ich przekazanie.