Pomoc rodzinie po pożarze domu

1. Pozar domu mieszkalnego

zródło: bt.no

W nocy z 15/16 grudnia pożar zniszczył całkowicie dom w którym mieszkali państwo Magdalena Hartleb i Tomas Borovjak wraz z dwójką swoich dzieci. Spaleniu uległa również większość rzeczy osobistych a także rzeczy używane w ich codziennej pracy. Pani Magalena, wraz ze swoim mężem oraz dziećmi, przez wiele lat mieszkała w Bergen, uczestnicząc w naszej wspólnocie. Od paru lat przenieśli się do Bolstadøyri – wioski oddalonej kilkanaście kilometrów od Voss.

2. Nasza solidarność.

Chcemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowaną w pożarze rodziną Magdaleny i Tomasa. Chcemy to uczynić również przez nasze materialne wsparcie. W przyszłą sobotę i niedziele (14 i 15 stycznia) podczas każdej Mszy św. w j. polskim będzie możliwość złożenia datku, ofiary do puszki – którą w całości im przekażemy.

Niech nasze ofiary będą wyrazem naszej solidarności i wsparcia poszkodowanym.

3. Nasze wsparcie

Państwo Magdalena i Tomas prowadzą ekologiczne gospodarstwo, w tym również pasiekę. Prowadzili również projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży w swoim gospodarstwie. Chcemy, aby nasze wsparcie, pozwoliło choćby w maleńkiej cząsce powrócić do codzienego życia i pracy, do odbudowania tego, co w krótkiej chwili uległo całkowitemu zniszeniu.

Więcej możesz przeczytać na w relacji gazety BT lub poniżej.