W oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego

Come Holy Spirit! Pod takim hasłem odbyła się uroczysta celebracja Wigilii Zesłania Ducha Świętego, 18 maja 2024 roku, w naszym kościele pw. św. Pawła w Bergen. Nabożeństwo poprowadził ks. Bartosz Chęciek wraz z Gabrielą i Wojciechem Gąsior, z zespołu GGDuo.

Świętowanie rozpoczęło się liturgicznym nabożeństwem Słowa Bożego o godz. 19.30. Wysłuchaliśmy czterech czytań ze Starego i Nowego Testamentu, dwóch psalmów oraz homilii. Ta część zakończyła się spontaniczną modlitwą, w czasie której wierni wypowiadali swoje intencje i prośby.

 

Po liturgii, przez cały wieczór miała miejsce modlitwa uwielbienia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Główna forma tej modlitwy opierała się na radosnym wychwalaniu Trójjedynego Boga, śpiewem i grą na instrumentach. Jej treść była bogato oparta na fragmentach Pisma Świętego. Był to czas gorącej i radosnej modlitwy dziękczynnej za obecność Ducha Świętego Pocieszyciela, którego chwała i moc pomagają odnowić i ożywić te wszystkie miejsca Kościoła i obszary osobistego życia wiernych, które zostały zranione złem grzechu i jego skutków. Nie zabrakło momentów wzruszeń i łez. Czuwanie trwało niespełna trzy godziny. 

Tego wieczoru modlitwy były prowadzone przez naszych gości w języku polskim i angielskim. Dzięki temu nabożeństwo zgromadziło wokół Najświętszego Sakramentu nie tylko naszych rodaków, ale także parafian z innych grup językowych. Po modlitwie uwielbienia był czas na spotkanie z zespołem GGDuo, zakupienie płyt i rozmowy o muzycznych i modlitewnych doświadczeniach.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia jest w naszej galerii.