W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch ta łacińska sentencja bardzo trafnie charakteryzuje nasze majowe spotkanie ministrantów. W sobotę 11 maja, już o godz. 11.00, wyruszyliśmy wspólnie z naszego kościoła na Fløyen. Droga zajęła nam niewiele ponad godzinę. Dla niektórych z nas było to pierwsze zdobycie Fløyen na nogach – czyli bez kolejki (Fløybany).

Po dotarciu rozpoczęliśmy od zabaw poznawczych, zwłaszcza poznania naszych imion, ponieważ do naszej grupy ministrantów dołączyła piątka kandydatów, którzy po raz pierwszy byli obecni na wspólnym spotkaniu.

Wśród wszystkich wspólnych zabaw szczególne zainteresowanie wzbudziła zabawa PIF PAF, która wymagała wiele spostrzegawczości i refleksu, ale dawała wiele radości i śmiechu. Mieliśmy również wiele czasu na wspólne zabawy na placu zabaw.

Nieco zmęczeni wysiłkiem włożonym w zabawy, zgromadziliśmy się wokół rozpalonego przez nas ogniska. Była to chwila odpoczynku, połączona z przygotowaniem pysznych hot-dogów. Przy ognisku zaśpiewaliśmy Sto lat dla Karola, który przeżywał swoje urodziny.

Posileni przygotowanym przez siebie posiłkiem, poszliśmy na punkt widokowy Fløyen oraz zrobili pamiątowe zdjęcie z Trolem :). Z pewnością dodatkowym atutem było, że podczas naszego całego spotkania towarzyszyła mam przepiękna słoneczna pogoda.

Nieco zmęczeni ale bardzo radośni, zakończyliśmy nasze spotkanie po godz. 16.00, schodząc wspólnie z Fløyen w stronę naszego kościoła.

Więcej zdjęć z naszego spotkania zamieszczona jest w naszej galerii.