Wizytacja biskupia naszej parafii

Od piątku 1 marca do niedzieli 3 marca odbyła się wizytacja naszej parafii przez Ks. Bpa Bernta Eidsvig. W ramach wizytacji Biskup Bernt odbył wiele spotkań i rozmów, począwszy od spotkań z pracownikami naszej parafii, Siostrami Misjonarkami Miłości, Siostrami w klasztorze Marias Minde oraz wszystkimi kapłanami pracującymi w naszej parafii.

Szczególnym punktem była uroczysta Eucharystia sprawowana w niedzielę, o godz. 11.00, pod przewodnictwem Ks. Bpa Bernta, w intencji całej naszej parafii. Podczas tej uroczystej Mszy św. Erik Andvik przyjął kandydaturę w ramach przygotowania do posługi diakona stałego.

Po uroczystej Mszy św. wszyscy udali się na wspólną kawę, która miała miejsce w sali gimnastycznej szkoły św. Pawła. Każda grupa narodowościowa włączyła się w przygotowanie kawy, ale również i ciasta oraz przekąsek. Dziękujemy p. Justynie – która przygotowała smakowite przekąski z ramienia naszej polonijnej grupy.

Po wspólnej kawie, o godz. 13.30, Ks. Bp Bernt spotkał się również z radą parafialną oraz liderami grup narodowościowych. Każda grupa miała możliwość krótkiej prezentacji – kilku zdań o sobie. Dziękujemy p. Piotrowi – za zaprezentowanie naszej polonijnej wspólnoty.

Kilka zdjęć można zobaczyć w naszej galerii.

Informacja o wizytacji biskupiej w jęz. norweskim