Wspólne majowe świętowanie

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zgromadziliśmy się w naszym klasztornym kościele, trwając w radości świętowania Uroczystości Zesłania Ducha św. Eucharystii o godz. 13.00 przewodniczył i wygłosił poruszającą homilię o. Zygmunt Majcher OFM. Msze św. zakończyliśmy uroczystą procesją do groty Matki Bożej z śpiewem Litanii Loretańskiej. Po otrzymanym błogosławieństwie, udaliśmy się na dalsze wspólne świętowanie.

Na wszystkich czekały przygotowane już pyszności kulinarne. Wsród bogatego meny, nie zabrakło grilowanej polskiej kiełbasy, pajdy chleba z smalcem i kiszonymi małosolnymi ogórkami, jak i wielu innych naszych polskich przysmaków. Wsród różnorakich słodkich przekąsek, prym wiodła wata cukrowa – w kolejce po nią ustawiali się najmłodsi, ale i również starsi, wspominając swoje młodzieńcze lata, zwłaszcza z odpustów parafialnych.

Dla dzieci młodszych i starszych było wiele przygotowanych zabaw. Z pewnoscią największym zainteresowanym cieszyła się wielka zjeżdzalnia. Nie zabrakło również chętnych do udziału w różnych konkurencjach.

Z pewnością miłemu i radosnemu wspólnemu świętowaniu pomagła piękna słoneczna pogoda, która nam towarzyszyła. Niektórzy stwierdzili, że sprawdza się przysłowie: do trzech razy sztuka (w poprzednie dwa majowe festyny towarzyszył nam deszcz – natomiast w tym roku piękna słoneczna pogoda).

Dziękujemy wszystkim za zagażowanie – bo każdy w jakieś cząstce przyczynił się do miłego i radosnego spędzenia wspólnego czasu w ramach III majowego Festynu Rodzinnego.

Już dziś zapraszamy na wspólne świętowanie w przyszłym roku :).

Więcej zdjęć z naszego świętowania na naszej stronie.