Wspólnie, przed wakacjami…

W sobotę, 8 czerwca, spotkaliśmy się w naszej grupie ministranckiej. Tym razem miejscem spotkania był klasztor Marias Minde. Zgromadziliśmy się w kościele klasztornym, aby nasze spotkanie rozpocząć od modlitwy. Szczególnie, we wspólnej naszej modlitwie, polecaliśmy Bożemu Miłosierdziu zmarłą ś. Mary Doyle, która odeszła do wieczności w minioną niedzielę, 2 czerwca. Z pewnością dla wszystkich nas, Siostra Mary pozostanie w naszej pamięci zawsze uśmiechniętą, miłą Siostrą, pełną życzliwości i serdeczności, która zawsze zapraszała nas do klasztoru, chętnie rozmawiała i dzieliła się czym tylko mogła.

Początkowe nasze plany na spotkanie były inne, bo mieliśmy spędzić ten czas na zewnątrz (czyli jak niektórzy mówią na polu lub na dworze 😉 ). Nasza bergeńska pogoda spowodowała, że pozostaliśmy w klasztorze, korzystając z gościnności Sióstr.

Po modlitwie zatrzymaliśmy się w kościele klasztornym, utrwalając postawy liturgiczne, wspólne zharmonizowane przejścia w procesji oraz w czasie Mszy św. Przypomnieliśmy sobie znaczenie gestów, ich wymowę. Nie zabrakło również przypomnienia praktycznych wskazówek, co do posługi przy ołtarzu.

Po liturgicznych ćwiczeniach rozpoczęliśmy wspólne zabawy. Wśród wszystkich zabaw, najwięcej emocji wzbudziło budowanie papierowej wieży, ponieważ każda z trzech grup chciała osiągnąć zwycięstwo. Również budowanie mostów z papieru, z próbą ich wytrzymałości, też dało wiele emocji i radości.

Dostrzegając promyki słońca, przebijające się przez chmury, wyszliśmy na zewnętrzny dziedziniec klasztorny, aby tam kontynuować nasze zabawy. Niestety, była to niezbyt długa chwila, ponieważ deszcz skutecznie zaprosił nas z powrotem do klasztoru.

Po naszych wspólnych zabawach nie zabrakło również wspólnego posiłku.

Było to nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. Cieszymy się, że do naszej grupy ministrantów dołączają nowe osoby po I Komunii św., które były też obecne na naszym spotkaniu. Mamy nadzieję, że jeszcze więcej kandydatów zgłosi się, aby powiększyć nasze grono. W każdej chwili, będąc po I Komunii św. można dołączyć do grona ministrantów. Zapraszamy :).