Zmarła s. Mary Doyle

W niedziele 2 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, o godz. 18.30 odeszła do wieczności s. Mary Doyle.

Wspomminając wielką życzliwość, serdeczność i dobrość s. Mary dla naszej polonijnej wspólnoty, chciejmy tę naszą wdzięczność wyrazać w naszych wpólnych i osobistych modlitwach, polecając Bożemu Miłosierdziu zmarłą s. Mary.
Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 czerwca 2024 r. (wtorek) o godz. 11.00 w kalsztorze Marias Minde. Po Mszy sw. pogrzebowej ciało śp. s. Mary spocznie w grobowcu Siośtr na cmentarzu Møllendal.

Mary Doyle urodziła się w Irlandii w 1937 r. Do zgromadzenia Sióstr św. Franciszka Ksawerego wstąpiła w Bergen w 1958 r., tam w 1961 r. złożyła śluby zakonne. W latach 1966–1969 studiowała pielęgniarstwo u Sióstr św. Józefa w szpitalu Vår Frue w Oslo. W latach 1977-1978 odbyła kurs administracyjny w Wyższej Szkole Pielęgniarstwa. Po ukończeniu pracowała jako pielegniarka. Przez wiele lat była przełożoną generalną Zgromadzenia św. Franciszka Ksawerego w Norwegii a także przełożoną ośrodka rekolekcyjnego Sióstr św. Franciszeka – St. Olav Senter w Voss a poźniej klasztoru Marias Minde w Bergen.