Zmiana biskupa diecezji Oslo
W środę 16 lipca 2025 r. podczas modlitwy „Anioł Pański” w katedrze św. Olafa w Oslo ogłoszono, że papież Leon XIV przyjął rezygnację biskupa Bernta Eidsviga. Nowym biskupem diecezji został mianowany biskup koadiutor Fredrik Hansen.
Biskup Fredrik, obejmując urząd, powiedział:
„Posługa pasterska w naszej diecezji jest wielkim wyzwaniem, które będzie wymagało ode mnie wszystkiego. Pokładam moją nadzieję w łasce Bożej i proszę wszystkich o modlitwę za mnie i moją biskupią posługę.”
Msza św. pożegnalna biskupa Bernta odbędzie się w katedrze św. Olafa w Oslo 15 sierpnia. Następnie biskup uda się do opactwa Klosterneuburg.
Otoczmy modlitwą obu naszych pasterzy – w dziękczynieniu za posługę biskupa Bernta i z prośbą o światło Ducha Świętego dla biskupa Fredrika.