Ekstremalna Droga Krzyżowa

Nie warto żyć normalnie,

warto żyć ekstremalnie.

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa – EDK – polega na pokonaniu w nocy wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. To nie jest pielgrzymka – nie ma w EDK przewodnika. To indywidualna forma modlitwy. Każdy wyrusza na własną odpowiedzialność!!!

Kiedy i gdzie?

Piątek – 22 marca – kościół św. Pawła w Bergen. Wszystkich uczestników zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w j. norweskim o godz. 19.00.

Milczenie

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje reguła milczenia. Obowiązuje ona od momentu I stacji drogi krzyżowej. – Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Owocne uczestnictwo w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej to uczestnictwo z zachowaniem całkowitego milczenia.

Zasady uczestnictwa

Pamiętaj, że osoba wybierająca się na trasę EDK przyjmuje na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Należy również pamiętać, że osoby niepełnoletnie przebywają pod władzą rodzicielską i ich wyruszenie na EDK może odbywać się wyłącznie za zgodą opiekunów prawnych.

Koniecznym jest, aby każdy się zerestrował rejestracja tutaj

Zanim wyruszysz …

Koniecznie:

  • przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,
  • weź ze sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
  • miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),
  • sprawdź lokalną prognozę pogody,
  • poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,
  • zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,
  • przemyśl to, jak wrócić po Ekstremalnej Drodze Krzyżowej,
  • zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy

Warto:

  • przygotować sobie własny drewniany krzyż,
  • mieć kijki do wędrówek pieszych – jeśli lubisz używać (np. do nordic walking),

Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

Droga w telefonie

Koniecznym jest pobranie trasy na swój telefon. Dzięki temu możesz skutecznie dotrzeć do celu nawet w największych ciemnościach i przy najgorszej pogodzie.

Ślad KML (interaktywna trasa GPS) naszej trasy w Bergen można pobrać ze strony rejestracji na trase – klikając Ślad GPS.

Kontakt

Jeśli masz pytania, wątpliwości możesz zapytać tych, którzy byli w minionych latach na EDK w Bergen

ks. Janusz – tel. 990 98 456

Artur – tel. 465 80 243

Więcej informacji

Wiecej informacji można znaleźć na stronie www.edk.org.pl

zródło: www.edk.org.pl