Ogłoszenia niedzielne z 8 stycznia 2023 r.

1. Informacje ogólne

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwyczajowo zwaną Świętem Trzech Króli. Jak co roku możemy zabrać naklejki na drzwi naszych domów i mieszkań z napisem C+M+B 2023 co się tłumaczy: Christus mansionem benedicat czyli Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2023 r. Ofiary za naklejki (20 kr.) oraz ofiary na tace w całości przeznaczone są na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
Dzisiejsza niedziela to również niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Ale zgodnie z naszą Polską tradycją śpiewamy kolędy i mamy wystrój świąteczny do Ofiarowania Pańskiego (2 luty).
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy nie tylko na kawę i ciasto, ale również na dalsze kolędowanie z naszym Zespołem, któremu bardzo dziękujemy.

2. Wspólne kolędowanie

Podtrzymujemy tradycje naszego wspólnego kolędowania. Czynimy to podczas dzisieższej niedzieli. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy włączają się oraz prowadzą kolędowanie. Dziękujemy p. Justynie za prowadzenie kolędowania podczas Mszy św. o godz. 12.00, naszemu Zespołowi za kolędowanie podczas Mszy św. o 15.00 oraz kolędowanie po Mszy św. w krypcie, a także p. Ewie za prowadzenie kolędowania podczas Mszy św. o 19.30.
Natomiast schola Dziecięca będzie prowadzić kolędowanie na Mszy św. 22 stycznia, o godz. 12.00. Już dziś zapraszamy.

3. W najbliższym tygodniu

 • środa
  • o godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • czwartek o godz. 19.45 – Katolsk Forum zaprasza na konferencję z msgr Torbjørnem Olsenem. Temat : Współczesne nurty w Kościele. Wstęp 30 kr.
 • sobota:
  • godz. 14.30 koncert w naszym kościele. Organista Jonas Apeland Salomonsen wykona „Narodziny Pańskie” Oliviera Messiaena. Wprowadzenie Gunnar Danbolt.
  • godz. 16.00 Msza św. dla dzieci. 30 min wcześniej próba śpiewu kolęd. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tej próbie.
  • godz. 17.00 Msza św. w Voss. Po Mszy św. wspólne kolędowanie.
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela –Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Spotkanie ministrantów

W sobotę, 14 stycznia, zapraszamy wszystkich ministrantów na wspólne spotkanie na godz. 10.00. Więcej informacji na naszej stronie oraz zostało wysłane w emailu do rodziców.

4. Wsparcie poszkowdowanych w pożarze

W nocy z 15 na 16 grudnia pożar zniszczył całkowicie dom w którym mieszkali państwo Magdalena Hartleb i Tomas Borovjak wraz z dwójką swoich dzieci. Spaleniu uległa również większość rzeczy osobistych a także rzeczy używane w ich codziennej pracy. Pani Magalena, wraz ze swoim mężem oraz dziećmi, przez wiele lat mieszkała w Bergen, uczestnicząc w naszej wspólnocie. Od paru lat przenieśli się do Bolstadøyri – wioski oddalonej kilkanaście kilometrów od Voss.
Chcemy wyrazić naszą solidarność z poszkodowaną w pożarze rodziną Magdaleny i Tomasa. Chcemy to uczynić również przez nasze materialne wsparcie. W przyszłą sobotę i niedziele (14 i 15 stycznia) podczas każdej Mszy św. w j. polskim będzie możliwość złożenia datku, ofiary do puszki – którą w całości im przekażemy. Niech nasze ofiary będą wyrazem naszej solidarności i wsparcia poszkodowanym. Wiecej informacji na naszej stronie.

5. Wdzięczność zaangażowanym

Jesteśmy wdzięczni wszystkim Wam, którzy w różny sposób włączacie się w naszą polonijną wspólnotę. Cieszymy się, że nowe osoby dołączyły do dyżurów w krypcie przy kawie i cieście. Zaktualizowany grafik jest na naszej stronie. Gdyby jeszcze ktoś chciał dołączyć, czy to do czytających, śpiewających, vaktów – dyżurnych podczas Mszy św. czy też piekących ciasto to oczywiście serdecznie zapraszamy. Wystarczy tylko podejść do nas księży lub zadzwonić. Zapraszamymy chętnych w przyszłą niedziele do wspólnego lepienia pierogów, po Mszy św. o 15.00 (w krypcie – podczas kawy).

Wszystkich angażujących się w naszej wspólnocie już dzisiaj zapraszamy na spotkanie noworoczne w krypcie naszego kościoła, 5 lutego, po Mszy św. o godz. 15.00.

Dziękujemy również za kwiaty do feretronu Matki Bożej Fatimskiej.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577