Ogłoszenia parafialne z 20 listopada 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do krypty na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
 • wtorek – wspomnienie św. Cecylii
  • od godz. 17.00 wtorkowe spotkania w krypcie naszego kościoła. Spotkania otwarte dla wszystkich. Zapraszamy.
 • środa:
  • o godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • czwartek – wspomnienie męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 • sobota:
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła w j. polskim
 • niedziela – niedziela Adwentu. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, który rozpoczyna nowy Rok Kościelny. Czytania niedzielne będą z roku A, a w dni powszednie z roku 1.

3. Rekolekcje adwentowe

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi ks. Lesław Wąchała, prefekt i wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Rekolekcje z nauką dla wszystkich będą 2,3,4 grudnia (I piątek, I sobota i I niedziela) podczas Mszy św. Natomiast Msze dla dzieci i młodzieży z nauką rekolekcyjną będą w podczas Mszy rotatniej w czwartek (1.12) o 17.30 oraz w sobotę (3.12) o godz. 17.00.

Spowiedź przedświąteczna będzie 20 grudnia od godz. 17.00 do 19.00. Więcej informacji na stronie.

4. Zmarł ks. Michel Beckers

W środę 16 listopada w  swojej rodzinnej miejscowości w Gemert w Holandii, po dłuższej chorobie, zmarł ks. Michel Beckers, wikariusz oraz dwukrotny proboszcz w naszej parafii w latach  1976-1982 i 1994-2003. Miał 82 lata. Wielu parafian wspomina ze wzruszeniem księdza Beckersa. Msza Święta w intencji zmarłego będzie odprawiona we wtorek 29 listopada o godz. 19.00. Kto może to zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. Pamiętajmy w naszej modlitwie za zmarłego ks. Michela Beckersa.

5. Msze św. roratnie

Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych na Msze św. roratnie, które będą w każde czwartki Adwentu o godz. 17.30 w kościele św. Pawła. Prosimy o zrobienie czy zakupienie lampionu, abyśmy wszyscy na Mszy roratniej gromadzili się z lampionami.

6. Konkurs wiedzy liturgicznej

W dniach 9 i 10 grudnia odbędzie się Konkurs wiedzy liturgicznej dla ministrantów. Więcej informacji na naszej stronie oraz zostało wysłana do rodziców ministrantów. 

7. Świece Caritas na stół wigilijny

Świece Caritas na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia świec Caritas na stół wigilijny. Dobrowolna ofiara jest wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas.

8. Podziękowania

Dziękujemy za zaangażowanie i piękne posprzątanie kościoła.. Zapraszam już dzisiaj na kolejne sprzątanie w 3 – ci piątek grudnia tj. 16 grudnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św. oraz podejmują różne posługi w naszej wspólnocie. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577