Ogłoszenia parafialne z 20 marca 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy 3 niedziele Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W tym tygodniu:

 • poniedziałek – Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00
 • środa – o godz. 18.00 spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia
  • godz. 18.00 – możliwość spowiedzi św. w klasztorze Marias Minde
  • godz. 18.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim w klasztorze Marias Minde
  • godz. 19.00 Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde.
 • w sobotę – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. 30 minut przed Mszą św. (o 15.30) zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu wraz scholą dziecięcą.
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
 • niedziela – Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Duchowa adopcja Dziecka Poczętego

W piątek, 25 marca, podczas Mszy św. o godz. 19.00 możliwość uroczystego złożenia deklaracji Duchowej Adopcji, do której już dzisiaj serdecznie zachęcam. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w piątek we Mszy św., a chce podjąć Duchową Adopcje, to przyrzeczenie może również złożyć samemu w czasie modlitwy w domu.
Na stoliku w kościele są obrazki z codzienną modlitwą dla osób podejmujących duchową adopcje oraz z formułą przyrzeczenia. Prosimy, aby osoby, które pragną przystąpić do Duchowej Adopcji zabrały obrazki z deklaracją, wypełniły w domu – wpisując imię i nazwisko i drugą część obrazka złożyły w dniu przyrzeczenia lub w przyszłą niedzielę (lub przy innej okazji w zakrystii). Wszyscy adoptujący zostaną wpisani do Księgi Duchowej Adopcji w naszej parafii. Więcej informacji na naszej stronie.

4. Przygotowanie palm

Zwyczajem już ostatnich lat, jako polska grupa, chcemy przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży w całości pragniemy przekazać na pomoc potrzebującym na Ukrainie przez Caritas.
Proszę o zgłoszenie się osób w zakrystii lub telefonicznie – do mnie lub do p. Justyny (46592160), które mają bukszpan, gałązki brzozy lub inne zielone gałązki, z których można by wykonać palmy oraz prosimy o zgłaszanie się osób które chcą pomóc przygotować palmy. Palmy będziemy przygotowywać w sobotę 9 kwietnia, od godz. 15.00 w krypcie. Tydzień wcześniej, 3 kwietnia po Mszy św. o 15.00 wspólne robienie kwiatków. Zachęcam do zaangażowania. Można też przygotować w domu i przynieść gotowe palmy, ale też proszę o informacje.

5. Wielkanocne baranki Caritas

Na stoliku przed ołtarzem Wielkanocne baranki Caritas. Dowolna składana ofiara do puszki jest wsparciem działalności Caritas i pomocą osobom potrzebującym.

6. Ekstramalna Droga Krzyżowa

Zapraszam do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Będzie miała ona miejsce w piątek przed niedzielą palmową tj. 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00. Więcej informacji również na naszej stronie.

7. Modlitwa o pokój na Ukrainie

W duchowej łączności z Ojcem Świętym, podczas Mszy św. 25 marca o godz. 19.00, w klaszorze Marias Minde pragniemy modlić się o pokój na Ukrainie. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

8. Podziękowania

Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.


Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi na czas Wielkiego Postu.
ks. Janusz Batko
+ 47 990 98 456