Ogłoszenia parafialne z 12 grudnia 2021 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj III niedzielę Adwentu, która jest niedzielą Gaudete – niedzielą radości.

2. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Łucji. Msza św. w j. polskim w Voss o godz. 19.00
 • we wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża
 • w środę o godz. 18.00 cotygodniowe spotkanie anonimowych alkocholików w sali naprzeciw krypty
 • w czwartek – Msza św. roratnia w j. polskim o godz. 17.30
 • w piątek – od godz. 18.00 do 19.00 w kościele św. Pawła możliwość spowiedzi w j. polskim. Na godz. 20.15 zapraszam do wspólnego sprzątania kościoła
 • w sobotę:
  • godz. 16.00 Msza św. niedzielna dla dzieci. 30 minut przed Mszą św. (o 15.30) zapraszamy wszystkie dzieci do nauki śpiewu wraz scholą dziecięcą
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • w niedzielę – IV niedziela adwentu. Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Przepisy sanitarne

Od 7 grudnia br. obowiązują centralne zarządzenia sanitarno-epidemiologiczne wydane przez rząd Królestwa Norwegii. Mają one znaczenie dla nas. Wszystkie spotkania (w tym katechezy) i zgromienia oprócz Mszy św. zostają zawieszone. Również ze względu na możliwość zachowania dystansu 1 metra (nie dotyczy osób mieszkających ze sobą) zostaje zmniejszona liczna uczestniczących: w kościele św. Pawła – 100 osób, w krypcie kościoła św. Pawła – 30 osób, w klasztorze Marias Minde – 35 osób.
Ze względu na śledzenie infekcji zakażeń każdy musi być zarejestrowany, podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Sposób rejestracji jak przy wcześniejszych ograniczeniach:

Vaktowie mają prawo zapytać o zarejestrowanie a uczestnicy mają obowiązek potwierdzić iż są zarejestrowani.
Jeśli nie można zachować 1 metra odległości należy używać maseczki, zwł. przy wejściu i wyjściu z kościoła. Ks. Biskup przypomina o Komunii na rękę. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek symptomy choroby powinien pozostać w domu i uczestniczyć duchowo przez transmisje online. Znak pokoju należy przekazywać przez skłon głową.

3. Spowiedź przedświąteczna

Spowiedź przedświąteczna będzie 21 grudnia (wtorek) od godz. 17.00 do 19.30 w kościele św. Pawła. Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na czas Świąt.

4. Opłatki na stół wigilijny

Zostały pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Opłatki można otrzymać podczas każdej Mszy św. w j. polskim. Są one wystawione na stoliku przed ołtarzem.
Opłatki można również odebrać w biurze parafialnym:

 • w czwartek – 16.12. – od godz. 19.00 do 19.45
 • w piątek – 17.12. – od godz. 19.00 do 19.45
 • w czwartek – 23.12. – od godz. 19.00 do 19.45

Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są przeznaczane na potrzeby naszej polskiej grupy. Bóg zapłać.

5. Wizyta duszpasterska

Osoby które pragną przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszę o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku, z tyłu kościoła. Proszę o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Wcześniejsze zapisanie się, już teraz przed świętami, ułatwi planowanie odwiedzin w danym rejonie.

6. Rejestracja w kościele

Dzieci urodzone poza granicami Norwegii nie są automatycznie rejestrowane w Kościele Katolickim w Norwegii. Jeśli nie jesteś pewien czy Ty i Twoja rodzina jest zarejestrowana, wypełnij i złóż formularz rejestracyjny, który znajdziesz się z tyłu kościoła. Pamiętaj, że oboje rodzice muszą podpisać się przy rejestracji dziecka poniżej 15 lat. Po skończeniu 15 lat dziecko musi zarejestrować się samo. Formularz można złożyć w zakrystii lub w biurze parafialnym

7 . Podziękowania

Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św.
Dziękuje wszystkim składającym ofiary składane na tace. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę dużo radości – Bożej radości 😇 . Błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.

ks. Janusz Batko
+47 99098456