Ogłoszenia parafialne z 22 maja 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy VI niedziele Wielkanocna. W czasie Mszy sw. o godz.10.30 oraz 13.30 w sobote oraz o 13.00 w niedziele ks. Biskup Bernt udzielał sakramentu bierzmowania młodzieży w naszej parafii.

Po Mszy św. o godz. 15.00 kawa i ciasto, na które wszystkich serdecznie zapraszam. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • od godz. 17.00 do 19.00 zapraszamy na wtorkowe spotkanie w krypcie naszego kościoła. Spotkanie otwarte zarówno dla rodziców z dziećmi, jak i osób samotnych
 • środa:
  • o godz. 18.00 nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej. Po nabożeństwie wspólne spotkanie przy grillu.
  • również o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp. Leszka Leszkiewicza w klasztorze Marias Minde
 • sobota:
  • godz. 16.00 Msza św. dla dzieci. 30 minut przed Mszą św. (o 15.30) zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu wraz scholą dziecięcą.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim
 • niedziela – VII niedziela Wielkanocna. Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3.Nabożeństwo majowe i spotkanie przy grillu

Nie mamy pewności co do bezdeszczowej pogody, ale mimo wszystko chcemy spotkać się na nabożeństwie majowych przy Grocie Matki Bożej a później przy wspólnym grillu. Także jeszcze raz wszystkich zapraszam w środę na godz. 18.00 przy klasztorze Marias Minde. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Z powodów organizacyjnych konieczna rejestracja (na stronie). Rejestracja do niedzieli 22.05. do godz. 21.00.
Mamy nadzieje, że ze wszystkich atrakcji które są przewidziane, zwłaszcza dla dzieci, pogoda pozwoli nam korzystać.
Dziękuję już tym, którzy się zaangażowali. Prosiłbym jeszcze, kto mógłby użyczyć grilla a także pomóc przy grillowaniu. Potrzebujemy tez osób, aby asystowały przy zabawach dzieci. Potrzebujemy dużych parasoli lub namiotów, które można by rozstawić nad stołami. Liczę , że jak zawsze chętnie pomożecie i zaangażujecie się. Jeśli ktoś może się zaangażować lub chciałby pomóc to bardzo proszę o kontakt jeszcze dzisiaj, najlepiej po Mszy św. lub telefonicznie.
Koszt uczestnictwa to 100 kr od osoby dorosłej i 50 kr od dziecka, które przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacji. Wpłacamy na konto polonijne 3626.3076782 lub naszego Vippsa nr 716293, lub w czasie spotkania.

4. Zapisy na katecheze

Proszę, aby jeszcze przed wyjazdem na wakacje dokonać zapisania dzieci i młodzieży na katechezę w ramach 1 roku przygotowania do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania na nowy rok szkolny 2022-2023. Więcej informacji już na stronie.

5. Pomoc w prowadzeniu katechez

Gorąca prośba do osób, które chciałyby pomóc w prowadzeniu katechez do I Komunii św. lub Bierzmowania. Nie trzeba mieć wykształcenia teologicznego, wystarczy chęć pomocy i zaangażowania. Proszę o kontakt po Mszy św. lub telefonicznie.

6. Podziękowania

Dziękuje tym, którzy w miniony piątek odpowiedzieli na prośbę i uczestniczyli w sprzątaniu kościoła.
Dziękuje ministrantom i vaktom za udział i posługę w Mszy św. z udzieleniem bierzmowania.
Dziękuje Wam wszystkich za wasze zaangażowanie w czasie Mszy św. w różnym wymiarze.

Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
ks. Janusz Batko
99098456