Ogłoszenia parafialne z 12 listopada 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXXII niedziele zwykłą. Dzisiaj w sposób szczególny chcemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny oraz nas Rodaków, podczas Mszy św. o godz. 15.00.
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich do krypty do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych. Oczywiście naszemu świętowaniu będzie towarzyszyć kawa i ciasto. Dziękujemy naszemu Zespołowi oraz tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto i przygotowali kryptę

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
 • środa: – godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • czwartek:
  • od godz. 17.00 do 19.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów
 • piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
  • na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła
 • sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału i angażowania się podczas tej Mszy św. Pół godziny przed Mszą św. (czyli 15.30), zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu z scholą.
  • godz. 17.00 – Msza św. w Voss (o godz. 16.00 – katecheza dla dzieci do I Komunii a dla bierzmowanych po Mszy św.)
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła w j. polskim
 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Przyjęcie do grona ministrantów

W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 15.00 uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Cieszymy się tak wielką liczbą ministrantów. Dziękujemy za ich piękną służbę i pomoc. Zapraszamy, zarówno dziewczyny jak i chłopców po I Komunii św. – w każdym momencie w ciągu roku można dołączyć do grona ministrantów.

4. Rekolekcje adwentowe

Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadzi Ks. Bp. Leszek Leszkiewicz. Rekolekcje będą 8, 9,10 grudnia. Szczegółowe informacje są na naszej stronie.

5. Osoba grająca na gitarze

Ponawiamy prośbę: gdyby była osoba, która jeden raz w miesiącu mogłaby zagrać na gitarze podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 16.00 oraz osoby, które mogą pomóc przy prowadzeniu śpiewu, to bardzo prosimy o kontakt z nami księżmi.

5. Podania do St. Paul skole

Termin składania podań o miejsce w szkole św. Pawła do klasy 1-szej i 8 -mej na rok szkolny 2024/2025 mija 15 listopada b.r. – więcej informacji na stronie szkoły.

6. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie.

7. Wolotariant w Caritas

Caritas Bergen potrzebuje wolontariuszy do pomocy m.in. w warsztatach języka norweskiego. Aby być wolontariuszem nie trzeba posiadać konkretnego wykształcenia, wolontariusz pracuje razem z doświadczonym pracownikiem Caritasu. Więcej informacji na caritasbergen.no

8. Rejestracja w kościele katolickim

Przypominamy, o konieczności rejestracji w kościele katolickim. Każdy, kto przybywa do Norwegii powinien zarejestrować się w swoim kościele, jeśli tego nie uczyni to wówczas automatycznie jest przypisywany do kościoła protestanckiego.
Przypominamy również, iż rodzice dzieci które tutaj się urodziły, a chrzest pragną przyjąć w Polsce powinni zabrać zgodę na chrzest poza parafią zamieszkania od nas księży i przy tej okazji również zarejestrować dziecko w kościele katolickim.
Rejestracji można dokonać przez naszą stronę, składając formularz w zakrystii lub zgłaszając się do nas księży.
Gdyby ktoś chciał sprawdzić swoją rejestracje, to wystarczy skontaktować się z nami księżmi.

9. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączacie się w różną posługę podczas Mszy św. i poza liturgią. Dziękujemy za kwiaty do feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577