Ogłoszenia parafialne z 12 lutego

1. Informacje ogólne

Przeżywamy VI niedziele zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj naszymi ofiarami na tacę wspieramy poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.

Bardzo serdecznie pragnę powitać w naszej wspólnocie kapłanów, którzy wczoraj i dzisiaj razem z nami się modlą. Witamy serdecznie ks. prałata Wiesława Majcę – proboszcza parafii Łukowica i dziekana dekanatu Łącko, witamy ks. prałata Józefa Czekańskiego – proboszcza parafii Lubawka oraz ks. Mieczysława Górskiego – proboszcza parafii Szalowa. Dziękujemy drogim kapłanom za ich posługę w konfesjonale, za wygłoszone Słowo Boże, za sprawowane Msze św.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pełnią dyżur w krypcie. Bóg zapłać.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – wspomnienie św. Cyryla i Metodego
 • środa – o 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
 • piątek – na godz. 20.15 zapraszamy do wspólnego sprzątania kościoła
 • sobota:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszamy pół godziny wcześniej (o 15.30) na wspólną próbe śpiewu z scholą dziecięcą)
  • godz. 17.00 – spotkanie dla ministrantów naszej polonijnej wspólnoty z noclegiem w szkole św. Pawła. Zapraszamy również na to spotkanie wszystkie dzieci, po I Komunii św., które nie są ministrantami, a chciałyby wspólnie spędzić ten weekend. Więcej informacji na  stronie oraz zostało wysłane w emailu do rodziców ministrantów
  • godz. 17.00 Msza św. w Voss w j. polskim (godz. 16.00 – katecheza, godz. 16.40 –spowiedź)
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła w j. polskim
 • niedziela – VII Niedziela Zwykła. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła.

3. Rekolekcje wielkopostne

Już dzisiaj zapraszamy na wielkopostne rekolekcje, które rozpoczną się w I niedzielę Wielkiego Postu – 26 lutego, a następnie 3, 4 i 5 marca podczas Mszy św. w j. polskim, czyli w I piątek, w I sobotę i zakończymy w 2 niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje, w oparciu o słowa św. Pawła: Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii 1 Kor 9,16) poprowadzi ks. dr. Wojciech Lech z Warszawy, kierownik Sekretariatu Episkopatu Polski. Szczegółowe informacje na naszej stronie.
W dniach 24 – 26 lutego będą rekolekcje w j. norweskim. Więcej informacji na na stronie.

4. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska (kurs przedmałżeński) w j. polskim rozpocznie się 15 marca. Więcej informacji na stronie.
Natomiast katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się 27 lutego. Więcej informacji na stronie.

5. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. Bóg zapłać.
Pragniemy też wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji balu karnawałowego dla dzieci, młodzieży i rodziców. Wzięło udział ponad 100 osób. Dziękujemy wszystkim którzy w różny sposób się zaangażowali, w sposób szczególny p. Walentynie o raz Justynie za koordynacje, p. Konradowi za muzykę, państwu Sylwii i Pawłowi za animacje balonowe. Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób Bóg zapłać.


Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.
Duszpasterze:
ks. Janusz Batko
+47 99098456
ks. Dawid Banaś
+47 47978577