Ogłoszenia parafialne z 22 października 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXIX niedziele zwykłą w ciągu roku, a zarazem liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – wspomnienie św. Jana Kapistrana
 • wtorek – wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta
 • środa – o godz. 18.00 – w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
 • sobota – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza:
  • od 11.00 do 15.00 spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów przy kościele św. Pawła. Więcej informacji na naszej stronie.
  • o godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci pół godziny wcześniej do wspólnego śpiewu ze scholą dziecięcą
  • o godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • niedziela – XXX Niedziela zwykła.Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej 20 minut przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30, jak i również w sobotę o 19.30.
Zatroszczmy się też o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

3. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie. Katecheza przedmałżeńska w j. norweskim rozpocznie się 30 października. Więcej informacji na stronie.

4. Miesiąc listopad

Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone na stolikach przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić od 1 do 8 listopada. Prosimy o czytelne pismo. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii po Mszach. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Szczegółowe informacje o odpustach, Mszach świętych oraz godzinach modlitwy różańcowej za zmarłych na folderach na stolikach oraz na naszej stronie.

5. Podania do St. Paul skole

Termin składania podań o miejsce w szkole św. Pawła do klasy 1-szej i 8 -mej na rok szkolny 2024/2025 mija 15 listopada b.r. – więcej informacji na stronie szkoły.

6. Spotkania Fides

Grupa studencka Fides wznawia spotkania dla studentów i młodych osób pracujących. Spotkania po niedzielnej Mszy o godz. 18.00.

7. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączacie się w różną posługę podczas Mszy św. i poza liturgią. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek sprzątali nasz kościół. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577