Ogłoszenia parafialne z 25 marca 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy II niedziele Wielkiego Postu.

Bardzo serdecznie pragniemy powitać w naszej wspólnocie kapłanów, którzy wczoraj i dzisiaj razem z nami się modlą. Witamy serdecznie ks. prałata Wiesława Majce – proboszcza parafii Łukowica, witamy ks. prałata Józefa Czekańskiego – seniora parafii Świdnica oraz ks. Mieczysława Górskiego – proboszcza parafii Szalowa. Dziękujemy drogim kapłanom za ich posługę w konfesjonale, za wygłoszone Słowo Boże, za sprawowane Msze św.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu przygotowały kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa – o godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – zapraszamy po Mszy św. wieczornej (19.30) na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracja kończy się błogosławieństwem o północy.
 • piątek – jest to I piątek miesiąca marca:
  • godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w j. polskim
  • godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
  • po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej (w j. polskim)
 • sobota – jest to I sobota miesiąca marca:
  • godz. 17.00 – rozpoczęcie katechezy przedmałżeńskiej. Gdyby ktoś chciał dołączyć to prosimy o uzupełnienie formularza na stronie.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna. Po Mszy św. modlitwa różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi – z racji I soboty miesiąca
 • niedziela – III niedziela Wielkiego Postu. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 11.00 w St. Olav senter w Voss
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

20 minut przed Mszami św. niedzielnymi zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Będzie miała ona miejsce w piątek przed niedzielą palmową tj. 22 marca po Mszy św. o godz. 19.00. Przypominamy o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem uczestnictwa. Konieczność zapisania się przez stronę EDK. Więcej informacji również na naszej stronie.

4. Zmiana tajemnic różańcowych

Przypominamy członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od piątku (1.03). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostały wysłane e-mailem oraz są na naszej stronie.

5. Wizytacka Ks. Biskupia

Ks. Biskup odbędzie wizytację w naszej parafii w dniach 1 – 3 marca. W niedzielę 3 marca Msza Święta pontyfikalna o godz. 11.00 w kościele św. Pawła. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i spotkanie z ks. biskupem w sali gimnastycznej.

6. Zmarł o. Jan Wróblewski (SVD)

W czwartek (22.02) zmarł śp. o. Jan Wróblewski (SVD). Ojciec Jan prowadził w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe oraz przygotowywał naszą parafię na peregrynacje Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego śp. o. Jana w naszych modlitwach. W naszej wspólnocie za zmarłego śp. o. Jana będziemy się modlić w niedziele (25.02) podczas Mszy o godz. 12.00 oraz w dniu pogrzebu, we wtorek (27.02).

7. Dyżur konsularny

W dniach 12 i 13 marca odbędzie się dyżur konsularny. Podczas dyżuru będą przyjmowane wnioski paszportowe dla dzieci i osób dorosłych. Konieczna rejestracja, która rozpoczyna się od jutra. Więcej informacji na naszej stronie oraz stronie konsulatu.

8. Dodatkowe ogłoszenie

Ogłoszenie o które proszono: Zgubiono w kościele złoty pierścionek z wygrawerowanym misiem. Znalazcę prosimy o oddanie pierścionka w zakrystii lub biurze parafialnym.

9. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy angażujecie się w liturgie Mszy św. oraz podejmujecie różne posługi w naszej wspólnocie poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz owocnego czasu Wielkiego Postu.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577