Ogłoszenia parafialne z 5 listopada 2023 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy XXXI niedziele zwykłą a zarazem w naszej wspólnocie Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. (o godz. 15.00) na cmentarzu Møllendal (koło szpitala Haukeland) czyli ok. godz. 16.30 rozpoczniemy procesję z Różańcem za zmarłych. Rozpoczęcie przy kaplicy, która znajduje się tuż obok parkingu. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału.

Gdyby ktoś chciał się zabrać na cmentarz, a nie ma swojego środka lokomocji, to zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, mamy kilka miejsc wolnych.

Z tej racji po Mszy świętej nie będzie kawy i ciasta.

2. W najbliższym tygodniu:

 • poniedziałek – po Mszy św. o godz. 19.00 modlitwa różańcowa z wypominkami
 • wtorek – po Mszy św. o godz. 19.00 modlitwa różańcowa z wypominkami.
 • środa:
  • o godz. 18.00 w sali Brigidakjelleren (naprzeciw krypty) cotygodniowe spotkanie anonimowych alkoholików
  • po Mszy św. o godz. 19.00 modlitwa różańcowa z wypominkami
 • czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • godz. 19.00 w Litteraturhuset spotkanie z Erikiem Sukke, autorem podręcznika dla szkół średnich o wierze katolickiej „Ansikt til ansikt” – „Twarzą w twarz” .
 • piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego
 • sobota – wspomnienie św. Marcina. Przeżywamy 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. W int. Ojczyzny i nas Rodaków będziemy wspólnie modlić się w niedzielę (12.11) o godz. 15.00.
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła w j. polskim
 • niedziela – Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 Msza św. w kościele św. Pawła

3. Świętowanie Niepodległości

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 15.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, z racji przypadającej rocznicy odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny. Po Mszy św. zapraszamy nie tylko na pyszną kawę i ciasto ale również do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Naszego Zespołu.

4. Osoba grająca na gitarze

Gdyby była osoba, która jeden raz w miesiącu mogłaby zagrać na gitarze podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 16.00 oraz osoby, które mogą pomóc przy prowadzeniu śpiewu, to bardzo prosimy o kontakt z nami księżmi.

5. Podania do St. Paul skole

Termin składania podań o miejsce w szkole św. Pawła do klasy 1-szej i 8 -mej na rok szkolny 2024/2025 mija 15 listopada b.r. – więcej informacji na stronie szkoły.

6. Katecheza przedmałżeńska

Katecheza przedmałżeńska w j. polskim rozpocznie 2 marca 2024 r. Więcej informacji na naszej stronie.

7. Wolotariant w Caritas

Caritas Bergen potrzebuje wolontariuszy do pomocy m.in. w warsztatach języka norweskiego. Aby być wolontariuszem nie trzeba posiadać konkretnego wykształcenia, wolontariusz pracuje razem z doświadczonym pracownikiem Caritasu. Więcej informacji na caritasbergen.no

8. Rejestracja w kościele katolickim

Przypominamy, o konieczności rejestracji w kościele katolickim. Każdy, kto przybywa do Norwegii powinien zarejestrować się w swoim kościele, jeśli tego nie uczyni to wówczas automatycznie jest przypisywany do kościoła protestanckiego.
Przypominamy również, iż rodzice dzieci które tutaj się urodziły, a chrzest pragną przyjąć w Polsce powinni zabrać zgodę na chrzest poza parafią zamieszkania od nas księży i przy tej okazji również zarejestrować dziecko w kościele katolickim.
Rejestracji można dokonać przez naszą stronę, składając formularz w zakrystii lub zgłaszając się do nas księży.
Gdyby ktoś chciał sprawdzić swoją rejestracje, to wystarczy skontaktować się z nami księżmi.

9. Spotkanie mikołajkowe dla dzieci

Fundacja Beatus Cras zaprasza na bezpłatne spotkanie mikołajkowe dla dzieci. Więcej informacji tutaj. Link do rejestracji.

10. Prośba od Commune Bergen

Prośba od Kommune Bergen do kierowców, aby nie zostawiać samochodów przy torach zabytkowej kolejki tramwajowej na placu przed muzeum (nad kościołem) w stronę Johanes kirke.

9. Podziękowania

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączacie się w różną posługę podczas Mszy św. i poza liturgią. Dziękujemy za kwiaty do feretronu Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577