Ogłoszenia parafialne z 5 grudnia 2021 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy dzisiaj I niedzielę Adwentu.
Pragnę wyrazić w imieniu całej naszej wspólnoty wielką wdzięczność ks. Michałowi Pierzchale za przyjęcie zaproszenia rekolekcyjnego, za wygłoszone Słowo Boże, za posługę sakramentalną. Dziękując pragniemy życzyć Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask, polecając również w naszej modlitwie.
Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek po Mszy św., które są naszą wdzięcznością dla ks. Rekolekcjonisty.

2. W najbliższym tygodniu:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Mikołaja
 • we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego
 • w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w j. norweski w klasztorze Marias Minde o godz.9.00 , w j. filipińskim w kościele św. Pawła o godz. 17.00 oraz w j. wietnamskim o godz. 19.00. A o godz. 18.00 w sali naprzeciwko krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • w czwartek – Msza św. roratnia w j. polskim o godz. 17.30
 • w piątek – od godz. 18.00 do 19.00 w kościele św. Pawła możliwość spowiedzi w j. polskim
 • w sobotę:
  • o godz. 15.00 koncert chóru parafialnego
  • o godz. 16.00 Msza św. niedzielna dla dzieci. Nie będzie próby śpiewu dla dzieci pół godziny przed Mszą. Prosimy o przyjście 15 minut przed Mszą św. – ze wzgl. na wcześniejszy koncert!!
  • o godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
 • w niedzielę – III niedziela adwentu – Gaudete. Mszę św. w j. polskim: 12.00 – w klasztorze Marias Minde oraz 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Spowiedź przedświąteczna

Spowiedź przedświąteczna będzie 21 grudnia (wtorek) od godz. 17.00 do 19.30 w kościele św. Pawła. Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na czas Świąt!!

4. Opłatki na stół wigilijny

W przyszłą niedzielę błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Składane ofiary przeznaczone są na potrzeby naszej polskiej grupy.

5. Przepisy sanitarne

Pamiętajmy o zachowaniu zasad sanitarnych w związku zaleceniami kommune Bergen, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu infekcji. Przepisy na naszej stronie.

6. Wizyta duszpasterska

Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku, z tyłu kościoła. Proszę o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Wcześniejsze zapisanie się, już teraz przed świętami, ułatwi planowanie odwiedzin w danym rejonie.

7. Rejestracja w kościele

Dzieci urodzone poza granicami Norwegii nie są automatycznie rejestrowane w Kościele Katolickim w Norwegii. Jeśli nie jesteś pewien czy Ty i Twoja rodzina jest zarejestrowana, wypełnij i złóż formularz rejestracyjny, który znajdziesz się z tyłu kościoła. Pamiętaj, że oboje rodzice muszą podpisać się przy rejestracji dziecka poniżej 15 lat. Po skończeniu 15 lat dziecko musi zarejestrować się samo. Formularz można złożyć w zakrystii lub w biurze parafialnym

8. Podziękowania

Pragnę bardzo serdecznie podziękować bo tak wiele osób zaangażowało się przygotowanie i przebieg Julemarked-u. Dziękuje tym którzy przygotowali polskie potrawy. Dziękuje tym, którzy przynieśli różne świąteczne rzeczy na nasz stolik. Dziękuje tym, którzy zaangażowali się bezpośrednio w przygotowanie miejsca, naszego stoiska oraz w sprzedaż podczas Julemared-u. Nie sposób wszystkich wymienić, nawet z imienia – więc bardzo serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali DZIĘKUJE. Serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
Dziękuje wszystkim, którzy angażują się w liturgie Mszy św.
Dziękuje wszystkim składającym ofiary składane na tace, która decyzją ks. biskupa przeznaczona jest na rozbudowę klasztoru cystersów w Munkeby kolo Levanger. Bóg zapłać.

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy.

ks. Janusz Batko
+47 99098456