Ogłoszenia z 11 maja 2025 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy IV niedziele Wielkanocną – Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Prośmy w naszych modlitwach również o powołania z naszej parafii.
Ofiary składane na tace przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Oslo.

Cieszymy się wyborem podczas konklawe nowego papieża – kard. Roberta Prevosta – który przyjął imię Leona XIV. Obejmijmy nowego papieża naszą serdeczną modlitwą.

W imieniu dzieci z Polskiej Szkoły oraz rodziców i dzieci serdecznie zaprasza na bardzo piękny majowy koncert patriotyczny, po Mszy św. o godz. 15.00 a zarazem jak co tydzień zapraszamy na kawę i ciasto.
Dziękujemy tym, którzy upiekli ciasto i przygotowują kawę.

2. W najbliższym tygodniu:

  • wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy:
    • godz. 18.00 katecheza w krypcie kościoła dla dorosłych, na którą zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedze katechizmową
  • środa – święto św. Macieja Apostoła
    • godz. 18.30 nabożeństwo majowe przy Grocie Matki Bożej przy klasztorze Marias Minde.
    • godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty cotygodniowe spotkanie
  • piątek – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski:
    • od godz. 18.00 możliwość spowiedzi w j. polskim
  • sobota – 17 maj – święto Narodowe Norwegii. Msze św. w j. polskim:
    • godz. 17.00 Msza św. w St. Olav Senter w Voss
    • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła
  • niedziela – V niedziela wielkanocna. Msze św. w j. polskim:
    • godz. 12.00 – w klasztorze Marias Minde
    • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Miesiąc maj

Trwamy w miesiącu maj, który w naszej polskiej tradycji wiąże się ze śpiewem Litanii do Matki Bożej. Zapraszamy w każdą środę na wspólne nabożeństwo majowe przed Grotą Matki Bożej przy drodze do klasztoru Marias Minde (bez względu na pogodę). Więcej informacji na naszej stronie. Zapraszamy również do wspólnej modlitwy litanią, 10 minut przed każdą Mszą św. w j. polskim. Zachęcamy aby zatroszczyć się o śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej w gronie rodziny, chociażby przy okazji modlitwy wieczornej.

4. Sakrament bierzmowania i Boże Ciało

Pragniemy wcześniej poinformować, że sakrament bierzmowania odbędzie się 31maj i 1 czerwiec. Boże Ciało odbędzie się 22 czerwca.

5. Majowy Festyn Rodzinny

Już dzisiaj zapraszamy na IV majowy Festyn Rodzinny – 29 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Konieczność elektronicznej rejestracji w celach organizacyjnych. Zachęcamy do zaangażowania się w przebieg Festynu. Więcej informacji na naszej stronie.

6. Wybory prezydenckie

Konsul RP w Oslo przypomina o wyborach prezydenckich i konieczności rejestracji on-line do listy wyborców, aby móc wziąć udział w wyborach. W Bergen zostały utworzone dwie komisje obwodowe. Więcej informacji na stronie konsulatu oraz na e-wybory.

7. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577