Ogłoszenia z 9 czerwca 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy X niedzielę zwykłą w ciągu roku.

W dniu dzisiejszym w krypcie są wybory do Rady Parafialnej. Z naszej polskiej grupy mamy dwóch przedstawicieli: p. Piotra Józefowicz oraz p. Romana Hudak. Zachęcamy, aby każdy oddał swój głos. Pozostańmy po Mszy, aby oddać głos, choćby na naszych przedstawicieli. Przypominamy, że głosować każdy, kto jest po bierzmowaniu, wpisać swoje imię i nazwisko na listę oraz datę urodzenia. Na karcie jest 12 kandydatów. Maksymalnie możemy zaznaczyć 6 kandydatów.

Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty naszego kościoła (a przy okazji do oddania głosu). Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • wtorek – wspomnienie św. Barnaby
  • godz. 11.00 w klasztorze Marias Minde Msza św. pogrzebowa śp. s. Mary Doyle pod przewodnictwem ks. bp. Bernta
 • środa:
  • godz. 18.00 cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików w Brigittakjelleren (naprzeciwko krypty)
 • czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 • piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala:
  • od godz. 18.30 możliwość spowiedzi św. w j. ukraińskim i polskim (o. Zygmunt)
 • sobota:
  • godz. 15.00 – koncert chóru parafialnego (w kościele św. Pawła)
  • godz. 17.00 – Msza św. w j. polskim w St. Olav Senter w Voss
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna w j. polskim w kościele św. Pawła
 • niedziela –XI niedziela zwykła w ciągu roku. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

3. Zmarła s. Mary Doyle

W niedziele 2 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, o godz. 18.30 odeszła do wieczności s. Mary Doyle. Wspominając wielką życzliwość, serdeczność i dobrość s. Mary dla naszej polonijnej wspólnoty, zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w pogrzebie Siostry, który będzie we wtorek, o godz. 11.00. Chciejmy tę naszą wdzięczność również wyrażać w naszych osobistych modlitwach, polecając Bożemu Miłosierdziu zmarłą s. Mary. Czytaj więcej.

4. Zapisy na katechezę

Rodziców przed wyjazdem na wakacje prosimy o zapisanie dzieci do przygotowania do I Komunii św. (dotyczy dzieci urodzonych 2017 r. lub starszych) oraz do Bierzmowania (dotyczy młodzieży klas 8 lub starszych). Więcej informacji na naszej stronie.

5. Listy informacyjne o I Komunii św.

Pragniemy również poinformować, że listy w j. norweskim, wysyłane z naszej parafii o I Komunii, dotyczą przygotowania do I Komunii tylko w j. norweskim. Jeśli ktoś wybiera przygotowania w j. polskim – rejestruje się na naszej stronie i nie odpowiada na otrzymany list. W przypadku pytań o I Komunii najlepiej bezpośrednio kontaktować się z ks. Januszem.

6. Dyżur konsularny w Bergen

Dyżur konsularny odbędzie 25 i 26 czerwca w klasztorze Marias Minde. Zapisy na dyżur zostaną udostępnione w systemie  e-konsulat  w piątek 14 czerwca 2024 r. o godz. 12:00. Więcej informacji na naszej stronie i na stronie konsulatu.

7. Podziękowania

Pragniemy wyrazić wielką wdzięczność wszystkim, którzy włączyli w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy naszym członkom rady parafialnej za koordynacje, dziękujemy przewożącym i montującym ołtarz. Dziękujemy również za jego odmalowanie. Dziękujemy Paniom oraz Panom za niesienie feretronu Matki Bożej Fatimskiej oraz Matki Bożej Częstochowskiej, dziękujemy za niesienie baldachimu oraz nagłośnienia. Dziękujemy za czytanie modlitwy wiernych. Dziękujemy dzieciom za sypanie kwiatów oraz za obecność dzieci I Komunijnych. Dziękujemy licznie uczestniczącym ministrantom. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób się zaangażowali – Bóg zapłać.
Dziękujemy Wam wszystkim, którzy włączacie się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577