Ogłoszenia parafialne z 10 marca 2024 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy IV niedziele Wielkiego Postu – Laetare.
Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu przygotowały kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

 • środa:
  • godz. 18.00 w sali naprzeciw krypty spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • godz. 19.00 spotkanie Rodziców dzieci które do I Komunii przystępują w Bergen w Audytorium szkoły św. Pawła
 • piątek:
  • godz. 17.00 – możliwość spowiedzi w j. polskim
  • godz. 17.30 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej (w j. polskim)
  • godz. 18.30 – katecheza przedmałżeńska w j. polskim
  • godz. 20.15 – sprzątanie kościoła przez naszą polską grupę – zapraszamy jak najliczniej
 • sobota:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. Zapraszamy pół godziny wcześniej (o 15.30) na wspólną próbę śpiewu ze scholą dziecięcą
  • godz. 17.00 – Msza św. w St. Olav Senter w Voss
  • godz. 17.00 – katecheza przedmałżeńska w j. polskim
  • godz. 19.30 – Msza św. niedzielna.
 • niedziela – V niedziela Wielkiego Postu. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

20 minut przed Mszami św. niedzielnymi zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Baranki Caritas

Na stoliku przed ołtarzem możliwość nabycia baranków Caritas z cukru. Składana ofiara według uznania do puszki lub Vippsem (nr 716293) z tytułem: Baranek jest wsparciem działalności Caritas i pomocą osobom potrzebującym.

4. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Będzie miała ona miejsce w piątek przed niedzielą palmową tj. 22 marca po Mszy św. o godz. 19.00, która będzie sprawowana w intencji uczestników EDK. Więcej informacji również na naszej stronie.

5. Triduum Paschalne i spowiedź przedświąteczna

Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę) w języku polskim będziemy przeżywać w kościele Sælen kirke. Szczegółowe informacje już wkrótce na naszej stronie.
Spowiedź przedświąteczna będzie w Wielki Wtorek (26.03) od 17.00 do 19.00 w kościele św. Pawła.

6. Nowenna w intencji Ojczyzny

Księża Biskupi w Polsce zachęcają do włączenia się w nowennę w int. naszej Ojczyzny. Więcej informacji na naszej stronie. Tekst nowenny wydrukowany możemy zabrać ze stolików za ławkami.

7. Przygotowanie palm

Zwyczajem już ostatnich lat, jako polska grupa, chcemy przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży w całości przekazujemy do parafii Chrystusa Króla w Santiago de Cuba, gdzie pracują polscy misjonarze.
Prosimy o zgłoszenie się osób, w zakrystii lub telefonicznie, do nas księży lub do p. Justyny (46592160), które mają bukszpan, gałązki brzozy lub inne zielone gałązki, z których można by wykonać palmy oraz prosimy o zgłaszanie się osób które chcą pomóc przygotować palmy. Palmy będziemy przygotowywać w sobotę, 22 marca, od godz. 16.00 w krypcie. Potrzebujemy również osób, które mółgby sprzedawać palmy przed niedzielnymi Mszami św. Prosimy również o zgłoszenie się. Więcej informacji na naszej stronie.

8. Spotkanie z Doradcą życia rodzinnego

Jak już ogłaszaliśmy, w ramach katechezy przedmałżeńskiej będziemy gościć p. Anne Bogdanowicz, która jest doradcą życia rodzinnego w poranni rodzinnej, a także pracuje jako pielęgniarka w Poradni Wyznaczania Płodności wg metody Profesora Rötzera oraz Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Gdyby ktoś chciał – nie uczestnicząc w katechezach przedmałżeńskich – skorzystać z porad p. Anny z zakresu poradnictwa rodzinnego, naturalnych metod planowania czy karmienia dziecka, to można umówić się na indywidualne spotkanie. Terminy spotkań z p. Anną można ustalić za pośrednictwem ks. Janusza.

9. Pomoc przy dekoracji

Pragniemy wcześniej przygotować dekoracje do Grobu Pańskiego. Potrzebujemy osoby, która mogłaby pomóc przy przeszycia materiału do dekoracji. Prosimy o zgłaszanie się osób, które mogłyby pomóc.

10. Pozostawianie obrazków, ulotek, książek itp.

Bardzo prosimy aby nie pozostawiać obrazków, folderów, broszur, książek na stoliku za ławkami czy w innych miejscach kościoła – nie ustalając tego wcześniej z księżmi – duszpastrzami i nie posiadając odpowiedniej na to zgody.

11. Podziękowania

Dziękujemy również wszystkim, którzy włączają się we wszelką posługę podczas Mszy św. oraz poza liturgią. Bóg zapłać.

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia oraz owocnego czasu Wielkiego Postu. Niech Wam wszystkim Bóg błogosławi.

Duszpasterze:
ks. Janusz Batko +47 99098456
ks. Dawid Banaś +47 47978577