Ogłoszenia parafialne z 27 marca 2022 r.

1. Informacje ogólne

Przeżywamy 4 niedziele Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszam na kawę i ciasto do krypty. Dziękuje tym, którzy w tym tygodniu przygotowują kawę i ciasto.

2. W tym tygodniu:

 • środa – o godz. 18.00 spotkanie Anonimowych Alkoholików
 • czwartek – po Mszy św. w j. norweskim (o 19.30) rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na naszej stronie
 • piątek – I piątek kwietnia
  • od godz. 17.30 do 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w j. polskim
  • o godz. 19.00 Msza św. Podczas Mszy św. poświęcenie krzyży dla młodzież bierzmowanej
  • po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej
 • w sobotę – I sobota kwietnia. Msze św. w j. polskim:
  • godz. 16.00 – Msza św. dla dzieci. 30 minut przed Mszą św. (o 15.30) zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną próbę śpiewu wraz ze scholą dziecięcą.
  • godz. 19.30 Msza św. niedzielna w kościele św. Pawła.
  • po Mszy św. nabożeństwo I sobotnie – modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa o pokój na Ukrainie
 • niedziela – Msze święte w j. polskim:
  • godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde
  • godz. 15.00 i 19.30 w kościele św. Pawła

20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

Po Mszy św. o 15.00 wspólne robienie kwiatków, które wykorzystamy do przygotowania palm.

3. Przygotowanie psalm

Zwyczajem już ostatnich lat, jako polska grupa, chcemy przygotować palmy na Niedzielę Palmową. Ofiary ze sprzedaży w całości pragniemy przekazać na przez Caritas na parafie św. Jana Nepomucena w Bojanach na Ukrainie oraz prowadzony w tejże parafii Dom Rekolekcyjny, w którym schronienie znalazły matki z dziećmi z terenów objętych wojną.

Proszę o zgłoszenie się osób, do mnie lub do p. Justyny (46592160), które mają kwiaty, bukszpan, gałązki brzozy lub inne zielone gałązki, z których można by wykonać palmy oraz proszę o zgłaszanie się osób które chcą pomóc przygotować palmy. Palmy będziemy przygotowywać w sobotę 9 kwietnia, od godz. 15.00 w krypcie. Zachęcam do zaangażowania. Można też przygotować w domu i przynieść gotowe palmy, ale też proszę o informacje.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dodatkowo można to uczynić składając ofiarę po Mszy św. lub wpłacając na nasze polonijne konto 3626.30.76782 lub przez Vipps nr 716293 z tytułem: UKRAINA. To wsparcie będzie razem przesłane po niedzieli palmowej.

4. Wolontariat w Caritas

Caritas Bergen rozpoczął zajęcia dla ok 80 uchodźców z Ukrainy i potrzebuje wielu wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w nauce podstawowej znajomości norweskiego. Nie trzeba być Norwegiem, żeby się przyłączyć. Potrzebni są także asystenci. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Hroar Espeland telefon 46 67 77 75 lub na stronie Caritas Bergen

5. Rocznica I Komunii św

Msza św. dziękczynna w I rocznice Komunii św., dla dzieci które w minionym roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa, będzie 7 maja o 16.00. Więcej informacji zostało wysłane do Rodziców oraz można sprawdzić na naszej stronie.

6. Intencja modlitewna

Przypominam członkom Róż Różańcowych o zmianie odmawianej tajemnicy od piątku (01.04). Intencja papieska oraz intencje naszej wspólnoty zostaną wysłane e-mailem oraz pojawią się na naszej stronie.

7. Ekstremalna Droga Krzyżowa

Zapraszam do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Będzie miała ona miejsce w piątek przed niedzielą palmową tj. 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00. Więcej informacji również na naszej stronie.

8. Podziękowania

Dziękuje wszystkich angażującym się w liturgie Mszy św. Dziękuje za ofiary na tace, na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.


Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia. Nie Bóg Was umacnia i błogosławi na czas Wielkiego Postu.
ks. Janusz Batko
+ 47 990 98 456