Ogłoszenia z 3 grudnia 2017 r.

I niedziela Adwentu
03. 12. 2017 r.

 

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Józef Augustyn. Już dziś składamy mu serdeczne „Bóg zapłać” za przyjęcie zaproszenia. Ofiara składana do puszek przy wyjściu z kościoła będzie wyrazem naszej wdzięczności za wygłoszone słowo Boże dla o. rekolekcjonisty.

Po Mszy św.  konferencja dla wszystkich: Nasze trudne doświadczenia życiowe. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. Z tej racji dzisiaj po Mszy św. nie będzie kawy w krypcie.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek  – wspomnienie św. Barbary. O godz. 20.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym
  • we wtorek –  od godz. 18.00 – nabożeństwo pokutne z kazaniem oraz spowiedź św. do godz. 20.00
  • w środę – wspomnienie św. Mikołaja. O godz. 20.00 – Msza św. z kazaniem na zakończenie rekolekcji. A o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików.
  • w czwartek–  wspomnienie św. Ambrożego
  • w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w j. norweskim o godz. 9.00 w klasztorze Marias Minde oraz 19.00 w kościele św. Pawła w centrum
  • w sobotę – Msza św. z niedzieli w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w niedzielę – Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy do krypty, na przedstawienie Jasełek, które w tym roku dla odmiany przedstawią nauczyciele wraz z rodzicami z Polskiej Szkoły.

3. Za tydzień będzie można odebrać pobłogosławione opłatki. Ofiary są dobrowolne i przeznaczamy je na potrzeby naszej polskiej grupy.

4. W czasie Adwentu w kaplicy św. Suniwy (Florida) o godz. 7.45 odprawiane są Roraty w j. norweskim w środy: 6 i 13 grudnia.

5. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się na stoliku, z tyłu kościoła. Prosimy o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Ułatwi nam to planowanie odwiedzin w danym rejonie.

6. Przypominamy i jednocześnie zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w katechezach, po Komunii a przed Bierzmowaniem. Katechezy odbywają się we wtorki, dwa razy w miesiącu. Prowadzą siostry Misjonarki Miłości, w szkole św. Pawła (tuż obok kościoła). Więcej informacji można uzyskać w zakrystii  lub na naszej stronie.

7. Potrzebujemy osób które mogły by pełnić funkcje Vakta w czasie Mszy św. Ta prośba jest skierowana zarówno do Panów jak i Pań. Chętnych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św.

8. Składamy serdeczne podziękowanie p. Markowi oraz wszystkim, którzy włączyli się w organizacje zabawy andrzejkowej.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia oraz dobrego czasu Adwentu.