Ogłoszenia z 28 października 2018 r.

XXX niedziela zwykła

28.10. 2018 r.

1. Pragniemy pogratulować ministrantom, którzy dzisiaj zostali uroczyście włączeni do grona ministrantów naszej parafii i otrzymali błogosławieństwo. Życzymy im wiele radości z tej pięknej posługi ale i również wytrwałości. Cieszymy się, że grono ministrantów w naszej polonijnej grupie liczy ponad 30 ministrantów. W każdym momencie można dołączyć do grupy ministrantów, wystarczy być po I Komunii św. i podejść do zakrystii, do nas księży, zgłaszając swoją chęć. Jest to zaproszenie zarówno dla chłopców jak i dziewczyn.

Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym którzy przygotowują kawę i ciasto.

Również po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – od godz. 18.00 w krypcie kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w czwartek – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych – która w naszej parafii jest przeniesiona na niedziele po, tj. 4 listopada. Po Mszy św. w j. norweskim o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami w j. polskim.
  • w piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Jest to zarazem I piątek miesiąca listopada. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, o godz. 17.00 modlitwa różańcowa za duszami  wypominanymi, o godz. 17.30 – Msza św. w j. polskim. Natomiast o godz. 19.00 Msza św. w j. norweskim.
  • w sobotę – Po Mszy św. w j. łacińskim o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami. Msza św. z niedzieli w Årdalstangen o godz. 17.00.
  • w niedzielę – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w j. polskim we Voss o godz. 11.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w kościele w centrum. Po Mszy św. o godz. 15.00 na cmentarzu Møllendal (koło szpitala Haukeland) czyli ok. godz. 16.30 rozpoczniemy procesję z Różańcem za zmarłych. Mimo, że nie spoczywają tam nasi najbliżsi zmarli to zachęcamy aby jak najliczniej wziąć udział. Będąc tutaj na cmentarzu, możemy tutaj pamiętać o nich w modlitwie, a nade wszystko ofiarować odpust zupełny. Wejście na cmentarz jest od ul. Møllendalsveien. Zob. tutaj

3. Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość otrzymania łaski odpustu zupełnego za zmarłych. Więcej na ten temat na stronie parafii zob. tutaj i na ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Tam też umieszczone są godziny Mszy świętych i modlitwy różańcowej z wypominkami w tych dniach. Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej z wypominkami, za zmarłych. Gdyby ktoś chciał jeszcze zapisać zmarłych, za których będziemy się modlić na wypominkach to kartki leżą na stolikach przy wyjściu.

4. Za dwa tygodnie 11 listopada pragniemy wspólnie świętować 100 –tną rocznicę odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zapraszamy zarówno 10 i 11 listopada do szkoły św. Pawła. Program jest bardzo bogaty – są już plakaty zob. tutaj. W sposób szczególny zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za wolną Ojczyznę podczas Mszy św. 11 listopada o godz. 15.00. 11 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 w klasztorze Marias Minde. Ponownie zwracamy się z prośbą jeśli ktoś ma stroje regionalne o ich ubranie na Mszę św. o godz. 15.00 oraz zgłoszenie aby wziąć udział w procesji z darami.

5. W ramach obchodów rocznicy odbędzie się również koncert patriotyczny Anny Przybysz wraz z zespołem TRIODEON, pt. Z wdzięczności dla Niepodległej. „Zdrowy Polak-Nowy Patriotyzm”, są jeszcze wolne miejsca. Zob. więcej tutaj oraz na Facebook.

6. Również w krypcie naszego kościoła jest Wystawa historyczna. Jest w j. norweskim, w najbliższym tygodniu będzie również w j. polskim. Zachęcamy do zwiedzania. Pragniemy przy tej okazji podziękować p. Ewie Bivand i p. Elżbiecie Olkiewicz i za przygotowanie materiałów do wystawy i folderów.

7. Podania  o przyjęcie do katolickiej szkoły Św. Pawła na rok szkolny 2019/20 do klasy 1 i 8 należy złożyć do 15 listopada b. r. Więcej informacji na stronie szkoły oraz w sekretariacie szkoły zob. tutaj.

8. Przypominamy, że 15 i 16 listopada b.r. odbędzie się dyżur konsularny w Bergen. Szczegółowe informacje zob. tutaj oraz stronie Ambasady zob. tutaj.

9. Obraz Jezusa Miłosiernego powrócił z Årdalstangen. Obraz można już dzisiaj zabrać ze sobą oraz zapisywać się na przyszłe tygodnie. zob. tutaj. Serdecznie zachęcamy.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia :)