Ogłoszenia parafialne z 4 marca 2018 r.

3 niedziela Wielkiego Postu
04. 03. 2018 r.

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj przygotowują kawę i ciasto.

Po Mszy św. również zmiana tajemnic różańcowych.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w piątek – od godz. 9.00 w klasztorze Marias Minde rozpoczynamy   24 godziny dla Pana czyli całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Jako wspólnota polonijna będziemy wspólnie modlić się w klasztorze od 19.30 do 20.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę jak i również na osobistą modlitwę w ciągu całej doby. Natomiast w kościele w centrum o godz. 17.00 możliwość spowiedzi w j. polskim a od godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w j. polskim.
  • w sobotę – Msza św. w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 16.00 oraz w Norheimsund o godz. 17.00.
  • w przyszłą niedzielę – Msze święte w j. polskim w klasztorze Marias Minde o godz. 12.00 oraz o godz. 15.00 i 19.30 w centrum. 20 minut przed Mszami św. nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Od piątku do niedzieli będziemy gościć w naszej parafii dra Macieja Barczentewicza  wraz z żoną Iwoną, który przybywa aby  w piątek i w sobotę o godz. 20.00 w audytorium szkoły św. Pawła, aby wygłosić  konferencje o antykoncepcji i naturalnych metodach planowania rodziny dla uczestniczących w kursie przedmałżeńskim. Na tę konferencje mogą przyjść wszyscy – zapraszamy. W przyszłą niedzielę na zakończenie Mszy świętych Państwo Barczentowiczowie  podzielą się swoim doświadczeniem i świadectwem. Więcej informacji tutaj.

4. Zostały zakupione nowe śpiewniki. Teraz mają kolor czarny a nie niebieski :). Są one umieszczone na półkach za ławkami. Bardzo prosimy, aby zabierać wchodząc do kościoła, korzystać z nich, a po Mszy św. odkładać na miejsce. Prosimy również o ich szanowanie. Numery stron śpiewanych pieśni są wywieszane z przodu na tablicach, na filarze.

Przy tej okazji bardzo serdecznie pragniemy podziękować p. Mateuszowi za transport tych śpiewników z wydawnictwa do naszej parafii. Bóg zapłać.

5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczyna się 23 marca po Mszy św. o 19.00. Przypominamy o dokładnym zapoznaniu się z regulaminem uczestnictwa i zapisaniu się przez stronę EDK. Link do zapisania jest również tutaj Więcej informacji na naszej stronie parafialnej zob. tutaj oraz stworzonym  profilu Facebooka zob. tutaj.

6. Po każdej Mszy św. wspólnie odmawiamy modlitwę do św. Teresy, rozpoczynając 9 – cio miesięczną nowennę przed peregrynacją relikwii św. Teresy i jej Rodziców do naszej parafii. Zachcemy do odmawiania tej modlitwy każdego dnia, również w gronie rodzinnym. Kartki z modlitwą znajdują się na stoliku za ławkami, przy wyjściu z kościoła.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i owocnego czasu Wielkiego Postu.