Ogłoszenia z 2 września 2018 r.

XXII  niedziela zwykła
02. 09. 2018 r.

We wtorek 28 sierpnia, zmarł w Rzymie abp Szczepan Wesoły, wieloletni duszpasterz polskiej emigracji i uczestnik Soboru Watykańskiego II. Miał 92 lata, w tym 62 lata kapłaństwa i 50 lat biskupstwa. Abp Wesoły był niestrudzonym opiekunem i duszpasterzem Polonii na świecie, gorącym patriotą i wielkim synem górnośląskiej ziemi. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym którzy przygotowują kawę i ciasto. Zapraszamy do włączenia się w przygotowywanie kawy i ciasta. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Dziękujemy p. Justynie za koordynacje cotygodniowej kawy i ciasta.

2. Trwamy w modlitwie nowenny przed nawiedzeniem naszej parafii przez relikwie  św. Teresy  z Lisieux i jej kanonizowanych  rodziców w dniach 9 i 10 października. Zachęcamy do modlitwy o dobre przygotowanie, i o dobre owoce tego nawiedzenia. Odmawiajmy modlitwę nowenny w rodzinach. Z tyłu kościoła zostały wyłożone, do zabrania, foldery przybliżające nam postać św. Teresy i jej rodziców oraz zawierające program nawiedzenia.

3. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
  • we wtorek Siostry Misjonarki Miłości zapraszają (w wigilię wspomnienia św. Matki Teresy z Kalkuty)  na Adorację o godz. 18.00 i Mszę Świętą o godz. 19.00 oraz  spotkanie po Mszy Świętej (w szkole św. Pawła). W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi w j. polskim.

Z racji przeżywanego święta, naszym Drogim Siostrom życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask w tej pięknej ale jakże trudnej posłudze, którą wykonują. Dziękujemy za wszelką pomoc w naszej polonijnej grupie, zwłaszcza za pomoc w katechezie dzieci.

  • w środę – O godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików;
  • w piątek – I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. W czasie adoracji modlimy się w intencji misji i w intencjach wpisanych w księdze próśb i podziękowań.  Spowiedź od godz. 18.00, a o godz. 19.00 msza święta w j. polskim;
  • w sobotę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. z niedzieli na Marias Minde o godz. 16.00 i w Norheimsund, o godz. 17.00.
  • w niedzielę – msze św. w j. polskim: na Marias Minde o godz. 12.00 i w kościele w centrum o godz.: 15.00 i 19.30.  

Po mszy św. o godz. 15.00 spotkanie dla nowych ministrantów i tych, którzy chcieliby włączyć się w grono ministrantów.

4. Przypominamy i zachęcajmy do zapisywania dzieci i młodzieży na katechezę w j. polskim po Komunii a przed bierzmowaniem. Zachęcamy również do udziału dzieci i młodzież w katechezie w Polskiej Szkole.

5. Kolejny kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa (w języku norweskim) rozpocznie się w poniedziałek 9 października o godz. 18.30. Wszyscy, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński muszą wziąć udział w kursie przygotowawczym. Zgłoszenia w biurze parafialnym

6. Zapraszamy na kurs Katechezy Dobrego Pasterza w dniach 17 – 24 września popołudniu. Wkrótce też rozpocznie się kurs dla młodzieży powyżej lat  15 przygotowujący do pracy katechetycznej z dziećmi. Więcej informacji z tyłu kościoła i na stronie internetowej parafii. (bergen.katolsk.no  – katekese og kurs)

7. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia ?