Ogłoszenia z 23 grudnia 2018 r.

4 niedziela Adwentu

23. 12. 2018 r.

1. Z racji czasu świątecznego nie będzie dziś i w okresie świątecznym kawy i ciasta w krypcie naszego kościoła. .

2. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły na sprzątanie naszej świątyni w miniony piątek. Bóg zapłać.

3. Porządek Mszy świętych w najbliższym tygodniu:

  • poniedziałekWigilia Bożego Narodzenia. O godz. 21.00 Pasterka w j. polskim, a o godz. 23.00 w j. norweskim.

Zachęcamy, aby w ten wyjątkowy wieczór zachować polską tradycje wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem składając sobie życzenia oraz wspólnego śpiewu kolęd.

Zapraszamy  w ten szczególny wieczór na wspólną Wigilię, od godz. 17.00 tych, którzy nie wyjeżdżają do Polski i ten wieczór myślą spędzić samotnie. W celach organizacyjnych prosimy zgłosić chęć uczestnictwa po Mszy św. w zakrystii lub telefonicznie.

  • wtorek  – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w j. polskim w klasztorze na Marias Minde o godz. 12.00 oraz w centrum o 15.00 i 19.30. Ponadto w j. norweskim o godz. 11.00 oraz w j. angielskim o godz. 18.00.
  • środa – drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. w kościele św. Pawła w centrum w j. polskim o godz. 9.00. Również Msze św. w j. polskim będą we Voss o godz. 11.00 oraz w Norheimsund i Ardalstangen o godz. 15.00.
  • czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • piątek – święto Młodzianków, męczennika
  • niedziela święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze święte w j. polskim w kościele św. Pawła o 15.00 i 19.30.

Wszystkie Msze św. można sprawdzić na naszej stronie zob. tutaj

4. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków na stół wigilijny, to są wyłożone na stoliku z przodu kościoła. Składane ofiary przeznaczamy na potrzeby polskiej grupy.

5. Osoby pragnące przyjąć księdza po kolędzie mogą zapisać się na listę kolędową, umieszczoną na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie kiedy będzie najlepiej , np. miedzy świętami, po Nowym Roku, przed południem, po południu, itp. Ułatwi nam to planowanie odwiedzin w danym rejonie.

6. Ks. proboszcz składa  życzenia świąteczne wszystkim parafianom. Ich treść jest umieszczona w gazetce, którą możemy zabrać ze stolika wychodząc z kościoła

7. Po Mszy św. można złożyć ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła. Ofiary z tegorocznej akcji adwentowej przeznaczone są na pomoc dla dziewcząt w Ugandzie i Kongo.

Wszystkim Wam Drodzy Bracia i Siostry, którzy powracacie na czas Świąt do domów rodzinnych do Polski życzymy dobrej i spokojnej podróży. I dla Was i dla tych, z którymi nie zobaczymy się w Święta pragniemy życzyć – dobrych i spokojnych Świąt w gronie rodziny i najbliższych. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam, Waszym Rodzinom na każdy dzień Nowego 2019 Roku, który przed nami.