Ogłoszenia z 6 października 2019 r.

XXVII niedziela zwykła
6. 10. 2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj liturgiczne wspomnienie  św. Faustyny. Z racji obecności relikwii św. s. Faustyny w naszym kościele po Mszach św. możliwość oddania czci św. Faustynie przez ucałowanie relikwii.

Zachęcamy do wpisywania intencji do Księgi próśb i podziękowań. We wszystkich tych intencjach modlimy się w każdy piątek w czasie adoracji (I piątek – od 18.00 do 19.00, II, III, IV piątek od 19.30 do 20.15).

Zachęcamy do zapisywania się na przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego; zarówno rodziny, jak i osoby indywidualne. Można to uczynić po Mszy Świętej w zakrystii lub telefonicznie.Obraz odbierany w niedzielę i przynosimy z powrotem w niedzielę za ydzień. Wraz z obrazem jest akt zawierzenia oraz modlitewnik.

Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciasto do krypty. Dziękujemy tym, którzy przygotowują kawę i ciasto.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Różańcowej. Siostry Matki Teresy – Misjonarki Miłości – zapraszają na Adorację w kościele św. Pawła w godzinach 15.00 – 18.45
  • w środę – o godz. 18.00 w sali obok kościoła cotygodniowe spotkanie Anonimowych Alkoholików
  • w sobotę Msza św. w Norheimsund o godz. 17.00. – zmiana !!! – Msza św. w  Vikøy 
  • w niedzielę – Mszę św. w j. polskim o godz. 12.00 w kaplicy Marias Minde oraz w kościele w centrum o godz. 15.00 i 19.30.

3. Dziękujemy za ofiary składane na wymianę i uzupełnienie nagłośnienia, w klasztorze Marias Minde. Jak informowaliśmy, mamy zgromadzone już 38.tyś. Zaplanowaliśmy wymianę na drugi tydzień listopada. Do całości realizacji brakuje nam ok.  10 tyś koron. Liczymy że przez ten miesiąc uda nam się zebrać brakującą kwotę. Wymiana nagłośnienia z pewnością poprawi nasze uczestnictwo w cotygodniowej Mszy św. o godz. 12.00. oraz w soboty o godz. 16.00. Ofiary można składać po Mszy w zakrystii, można również wrzucać do przygotowanej i podpisanej puszki , która jest za ławkami. Również w czwartą niedzielę października będzie dodatkowa taca przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.

4. Ponawiamy zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, pół godziny przed każdą niedzielną Mszą św., zarówno w klasztorze o 12.00 jak i w kościele w centrum o 15.00 i 19.30. Zatroszczmy się o wspólną modlitwę różańcową również w naszych rodzinach w ciągu tygodnia.

Na stoliku znajdują się poświęcone różańce. Nie wyznaczamy ceny, prosimy o dobrowolne ofiary, które pozwolą na zakup nowych różańców i innych potrzebnych dla naszej grupy rzeczy.

5. W sobotę 19 października zapraszamy  Rodziców na dzień Otwarty w parafii. Będzie można pogłębić wiedzę o naszej wierze i dowiedzieć się  jak wspólnie przeżywać wiarę w rodzinie. Mini/wykłady, czas na rozmowę, Kawiarnia od 10 -15 w St. Pal skole. Spotkanie w j . norweskim. Więcej informacji na plakacie.

6. Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy przyjęli I Komunię św. w tym roku, aby dołączyli do grona ministrantów. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje.

7. Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa w j. norweskim rozpoczyna się w poniedziałek 28 października o godz. 18.30 w Pokoju Nauczycielskim. Zgłoszenia w biurze parafialnym tel. 55215950. Kurs w j. polskim będzie w czasie Wielkiego Postu. Więcej informacji na stronie.

8. Przypominamy, że 13 października b.r. w naszej Ojczyźnie odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy zarejestrować się na stronie: ewybory.msz.gov.pl. Komisja wyborcza będzie w szkole św. Pawła (tuż obok kościoła).

9. Wszystkich życzymy dobrego i spokojnego tygodnia.