ZAPROSZENIE do grona ministrantów oraz SPOTKANIE kandydatów i ministrantów

Pragniemy ponowić nasze zaproszenie do wszystkich chłopców i dziewcząt, zwłaszcza tych, którzy przyjęli I Komunię św. w tym roku, aby dołączyli do grona ministrantów. Wystarczy przyjść do zakrystii przed lub po Mszy św. aby otrzymać szczegółowe informacje.

 

Ministrare – z łaciny znaczy służyć, posługiwać, pomagać.

Ministrant jest więc osobą, która pomaga kapłanowi podczas Eucharystii czy też nabożeństw. Służy Bogu, kiedy przyczynia się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo ,,ministrant” wskazuje na szczególnie na służbę we Mszy świętej.

 

 

ogniskoChcieliśmy również bardzo serdecznie zaprosić wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów na wspólne spotkanie przed wakacjami. Spotkanie będzie miało miejsce 15 czerwca przy klasztorze Marias Minde. Rozpoczęcie spotkania o 12.30. Zakończenie spotkania ok. godz. 16.00.

Spotkanie ma charakter głownie integracyjny. Podczas spotkania przewidziane jest wspólne wyjście w góry nad klasztorem, wspólna zabawa i przy sprzyjającej pogodzie wspólne ognisko. Uczestnicy poza odpowiednim strojem niczego nie potrzebują zabierać.